Knihy beletria Voľný čas a šport Šport a hry Golf

Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 140x200 mm
Žáner: Šport

Viac o knihe Golfová hra v proměnách času (Andrej Halada)

Publikace představuje historii a současnost golfu v českém prostoru, zároveň se dotýká jeho minulosti a rozvoje i v evropském kontextu. Jde o jednu z vůbec prvních prací v českém prostředí popisující tuto problematiku z odborných pozic.

Autor prokazuje vysokou znalost sféry a schopnost širokého záběru – dělí téma do šesti autonomních kapitol, zároveň je však koncepčně zastřešuje. Text se vyznačuje faktografickou přesností, zároveň je však psán se stylistickou lehkostí. Jednotlivé kapitoly se věnují rozvoji golfu v Evropě od 80. let 20. století až po dnešek, účasti golfu na olympijských hrách v letech 1900, 1904 a 2016 či historii Golfového svazu ČSR v letech 1931–1948.

Další část srovnávacím způsobem analyzuje vývoj golfu a tenisu, dvou „buržoazních“ sportů, v komunistickém Československu v letech 1948–1989. Je zde i část zachycující problematiku stavby více než stovky golfových hřišť v České republice po roce 1990, včetně dopadů na životní prostředí. Závěrečná kapitola pak pojednává o golfu ve vysílání českých televizních stanic.

Předložený text představuje důležitý krok kupředu v poznání celého tématu, vzhledem ke své čtivosti si navíc může činit nárok na značný zájem nejen mezi čtenáři-golfisty, ale i mezi těmi, kteří tuto gentlemanskou hru zatím nepoznali v praxi.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 186,5 kB pdf 18.12.2017

Odvaha k ľudskosti