Vyžiadať cenovú ponuku
  Učebnice, slovníky Základné školy Prírodopis / Prírodoveda / Biológia Prírodopis/ Prírodoveda

Prvouka pre 1. ročník základnej školy

od A. Wiegerová, G. Česlová, J. Majerčíková z vydavateľstva SPN-Mladé letá, s.r.o. 2017 SK jazyk

Prvouka pre 1. ročník základnej školy

Autor: A. Wiegerová, G. Česlová, J. Majerčíková
Vydavateľstvo: SPN-Mladé letá, s.r.o.
Rok vydania: 2017
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 210x297 mm
Ročník: 1. ročník
Predmet: Prvouka
Škola: Základné školy
Žáner: Náučná literatúra (do 10 r), Jazyky, vzdelanie
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 3.7.2024

Viac o knihe Prvouka pre 1. ročník základnej školy (A. Wiegerová, G. Česlová, J. Majerčíková)

Pracovná učebnica prešla schvaľovacím konaním a má odporúčaciu doložku MŠVVaŠ SR.

Učebnica prvouky pre prvý ročník základnej školy je spracovaná podľa inovovaného ŠVP. Učivo je zaradené do dvoch hlavných vzdelávacích oblastí: Človek a príroda a Človek a spoločnosť. Je to pracovná učebnica – žiaci do nej píšu a kreslia.

Učebnica má prehľadnú štruktúru. Orientáciu uľahčuje farebné odlíšenie tematických celkov. Na každej strane je názov tematického celku a názov témy. Každá téma obsahuje  krátky odborný text, ktorý podporuje učenie sa žiaka i v domácom prostredí. Text je primeraný pre danú vekovú kategóriu. V učebnici sa nachádzajú úlohy, otázky a námety na projekty, pokusy, pozorovania. Na konci témy je zaradená časť Viem, že, ktorá pomáha v kompletizácii učiva a v orientácii v prebranom texte.

Učebnica má bohatý grafický a ilustračný materiál, ktorý tvoria kresby, obrázky, fotografie. V centre kresbovej výbavy učebnice je komiksová kresba, ktorá je základom práce s tzv. pojmovými komiksami. Komiksová kresba je postavená na dvoch ústredných postavách – Adamovi a Janke – žiakoch 1. ročníka základnej školy.

Spolu s nimi sa objavujú aj ďalšie postavy z ich okolia. Komiksová kresba je do textu začleňovaná tak, aby podnecovala k diskusii a uvažovaniu, čo stimuluje vedecké myslenie žiakov, pričom je založená na vysvetľovaní reálnych dejov v bežných situáciách. Tento typ kresby pomáha žiakom s poruchami učenia rýchlo sa orientovať v texte, a tak vytvára optimálne prostredie modernej inkluzívne vedenej školskej triedy.

Sprístupňovanie nových vedomostí prostredníctvom vlastných pozorovaní a realizáciou jednoduchých pokusov rozvíja poznávacie procesy a spôsobilosti žiakov. Žiaci nie sú pasívni prijímatelia informácií, ale naopak, stávajú sa aktívnymi tvorcami nových téz a majú priestor analyzovať ich aj vo vlastnom poznávacom procese. Získavajú skúsenosti, ktoré sú základom ich učenia.

Koncepcia učebnice je postavená tak, aby s ňou vedeli pracovať aj žiaci so špecifickými poruchami učenia, ale aj nadané deti. Obsah logicky nadväzuje, zachováva sa jeho postupnosť, prihliada sa na vekové osobitosti žiakov. Sú v ňom vhodne zakomponované prvky zdravotnej a environmentálnej výchovy.

Ilustrátor: M. Regitko

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Prvouka pre 1. ročník základnej školy (A. Wiegerová, G. Česlová, J. Majerčíková)Etická výchova 1 pre 1. ročník základných škôl (A. Wiegerová, G. Česlová, J. Majerčíková)Politologie (A. Wiegerová, G. Česlová, J. Majerčíková)English Plus 3 Student's Book (A. Wiegerová, G. Česlová, J. Majerčíková)