Knihy beletria Dejiny a fakty Vojnové fakty

Curych 1937

od Marcel Kareš; Jiří Rajlich z vydavateľstva MLADÁ FRONTA, a.s. november, 2017 CS jazyk

Curych 1937

Autor: Marcel Kareš; Jiří Rajlich
Vydavateľstvo: MLADÁ FRONTA, a.s.
Rok vydania: november, 2017
EAN: 9788020446749
ISBN: 978-80-204-4674-9
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Druh tovaru: Kniha
Rozmery: 190,0x245,0x0,0 mm
Podtitul: Účast československých letců na IV. mezinárodním leteckém mítinku v Curychu ...
Žáner: Literatúra faktu
Tovar posielame do 10 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 18.7.2024
Túto knihu si môžete zakúpiť aj s 40 % cenovým zvýhodnením. Kniha má drobné nedostatky: poškrabaný obal. Cena zvýhodnenej knihy je 15,59 € a presnejšie informácie vrátane obrázkov tejto konkrétnej knihy sa dozviete tu.

Viac o knihe Curych 1937 (Marcel Kareš; Jiří Rajlich)

Neutrální Švýcarsko bylo jedinou zemí, která mezi dvěma světovými válkami dokázala pravidelně pořádat rozsáhlé a mezinárodně dobře obsazené letecké setkání. Curyšský mítink, konaný v pětiletých intervalech, tak byl pokládán za měřítko vyspělosti tehdejších evropských letectev.

Do naší letecké historie se nejvýznamněji zapsal poslední, čtvrtý ročník, konaný od 23. července do 1. srpna 1937. Proběhl ve stínu zhoršující se mezinárodní situace, a proto měl i své politické konotace. Do Curychu se tehdy slétli „nejlepší letci a letadla z celé Evropy“. Ze čtrnácti zemí byla zdaleka nejpočetnější německá výprava. Demonstrovala zde technickou převahu své nedávno odtajněné Luftwaffe, jejíž příslušníci tehdy prodělávali křest ohněm v právě probíhající občanské válce ve Španělsku. Přesto českoslovenští letci v silné mezinárodní konkurenci dokázali vybojovat řadu významných úspěchů, které přesáhly rámec samotné curyšské soutěže.

Tato publikace se vůbec poprvé snaží postihnout jejich účast komplexně – od horečných příprav až po slavné uvítání doma. Představuje jak soutěžní letouny, tak jejich piloty s jejich pohnutými a mnohdy paradoxními životními osudy. Prostřednictvím více než 700 dobových fotografií, vesměs dosud neznámých a nepublikovaných, pak dokumentuje legendární curyšské zápolení den po dni a prakticky hodinu po hodině!

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 1,26 MB pdf 29.01.2018

Spev siren