Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Dane a účtovníctvo

Vnútorné predpisy v podvojnom účtovníctve podnikateľov

od Anna Cenigová z vydavateľstva Ceniga 2017 SK jazyk

Vnútorné predpisy v podvojnom účtovníctve podnikateľov

od Anna Cenigová z vydavateľstva Ceniga 2017 SK jazyk

Autor: Anna Cenigová
Vydavateľstvo: Ceniga
Rok vydania: 2017
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu
Rozmery: 150x200 mm
Žáner: Dane, účtovníctvo
ISBN: 978-80-969946-8-7

Viac o knihe Vnútorné predpisy v podvojnom účtovníctve podnikateľov (Anna Cenigová)

Novinka z produkcie Anny Cenigovej sú návody pre podnikateľov na vypracovanie vnútorných predpisov v podvojnom účtovníctve.

Poskytuje nielen teoretické, ale hlavne odborné pokyny a postupy, ako zvládnuť problematiku tvorby vnútorných predpisov v podvojnom účtovníctve.

Zámerom autorky je priblížiť význam a funkciu vnútorných predpisov pre účtovníctvo. Vnútorné predpisy sú nevyhnutným doplnením právnych predpisov v účtovníctve a pre účtovnú jednotku sú záväznou normou, podľa ktorej postupuje pri vedení podvojného účtovníctva. Povinnosť vyhotovenia vnútorných predpisov sa vzťahuje na všetky účtovné jednotky bez ohľadu na ich začlenenie do veľkostnej skupiny, ak pre príslušný predpis spĺňajú obsahovú náplň. Vnútorný predpis musí vychádzať z vnútorných podmienok a požiadaviek účtovnej jednotky, jeho obsah musí byť konkrétny a jednoznačný, nemôže obsahovať alternatívne postupy. Taký vnútorný predpis, v ktorom sú zákonné ustanovenia citované aj s možnými alternatívami, neplní funkciu vnútorného predpisu.

Publikácia je zameraná iba na tie vnútorné predpisy, ktoré vyplývajú priamo alebo nepriamo zo zákona o účtovníctve alebo z postupov účtovania. Pre lepšie ozrejmenie jednotlivých vnútorných predpisov sa osobitne venujem príprave, ktorá predchádza vyhotoveniu konkrétneho vnútorného predpisu a osobitne uvádzam návrh vzorov jednotlivých vnútorných predpisov, a to najmä so zameraním na ich obsah. Za účelom odlíšenia od ostatného textu, sú citované ustanovenia právnych predpisov, na ktoré nadväzuje vnútorný predpis, písané iným typom písma (kurzívou).

Vila v Taliansku
VIna, ktoru nesies

Vnútorné predpisy v podvojnom účtovníctve podnikateľov (Anna Cenigová)