Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Susedské spory v obci

od Helena Spišiaková z vydavateľstva Wolters Kluwer (Iura Edition) jún, 2017 SK jazyk

Susedské spory v obci

Autor: Helena Spišiaková
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer (Iura Edition)
Rok vydania: jún, 2017
Rok poslednej dotlače: apríl, 2019
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Občianske právo všeobecné

Viac o knihe Susedské spory v obci (Helena Spišiaková)

Strpčuje vám život problematický sused, ktorý svojím správaním ohrozuje vaše zdravie, majetok či dokonca váš život? Obťažovanie hlukom, zápachom, tuhými a tekutými odpadmi, presahujúce konáre a korene zo susedovej záhrady, opakujúce vnikanie zvierat na pozemok predstavujú len stručný výber zo širokej škály sporov, ktoré vznikajú medzi susedmi.Odpovede na otázky, ako možno riešiť rôzne konflikty a spory v susedských vzťahoch, prináša publikácia „Susedské spory v obci“. Autorka JUDr. Helena Spišiaková pri jej spracovaní využila svoje dlhoročné skúsenosti s riešením susedských sporov a na konkrétnych prípadoch vysvetľuje, kedy a ako môže ochranu susedovi poskytnúť obec, a to aj z pozície stavebného úradu, a kedy už obec nie je oprávnená zasiahnuť a účastníkov konania je potrebné odkázať na súd alebo podnet postúpiť na príslušné orgány štátnej správy.Publikácia je doplnená o aktuálnu judikatúru slovenských a českých súdov a vzory správnych aktov (zápisníc, rozhodnutí a podobne), v ktorých je zohľadnená nová právna úprava účinná od 1. júla 2016 súvisiaca s nadobudnutím účinnosti troch nových civilných procesných kódexov.Publikácia je určená nielen odbornej verejnosti, najmä predstaviteľom samosprávy (starostom a poslancom obecných zastupiteľstiev) a pracovníkom obecných úradov, ale aj občanom, ktorí majú problémy so správaním svojho suseda.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 160,3 kB pdf 16.06.2017

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy