Knihy beletria Voľný čas a šport Záhrada, dom Záhrada Zeleninová záhrada

Žáner: Flora, záhrada
Formát: A5
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana (Valšíková-Frey Magdaléna)

Pestovanie zeleniny a ovocia láka čoraz viac ľudí u nás. Mnohí si chcú dopestovať vlastné plody, o ktorých vedia, že počas dozrievania neprešli spŕškou chemických postrekov a nie sú zdravotnou hrozbou pre deti i dospelých. Aj preto autorka, uznávaná slovenská odborníčka, obohatila toto vydanie pôvodnej knihy o mnoho rád a odporúčaní, ako pestovať zeleninu bez chemických prípravkov.

Prvé vydanie knihy Rok v zeleninovej záhrade vyšlo v roku 2014. Publikácia sa stretla s veľkým záujmom záhradkárov, o čom svedčia tisícky predaných výtlačkov. Dnešné trendy smerujú k zdravej výžive, a preto sme knihu rozšírili o oblasť biologickej ochrany. Autorka sa v nej sústreďuje aj na bio a ekologické oblasti pestovania – venuje sa hnojivám a pomocným látkam, preventívnym metódam i výberu osiva a bio osiva, či druhom a odrodám zeleniny. Upozorňuje na dôležité úkony pri zálievke úrody, používanie výluhov na ochranu rastlín, predstavuje rôzne ekologické prípravky a iné látky na ochranu rastlín. Zaoberá sa aj problematikou biologickej regulácie škodlivých činiteľov – pôsobeniu parazitov, predátorov alebo patogénov. Mnohé prostriedky biologickej ochrany sú vysoko účinné. Šetria životné prostredie a ľudské zdravie, nakoľko majú minimálnu alebo žiadnu toxicitu na necielené organizmy.

V knihe autorka uvádza účinné prostriedky biologickej ochrany, svoju škálu nástrojov predstavujú aj rôzne špecializované firmy v rámci svojich prezentácií. Vysvetľujú, čo priťahuje dospelé jedince škodlivého hmyzu, ako ho odchytávať najmä v skleníkoch, fóliovníkoch, v zimných záhradách, ale aj na voľnej ploche menších záhrad. Zaujímavé a inšpiratívne sú rady, keď kombinovanie rastlín na záhone odpudzuje škodcov. Nechýbajú ani návody a domáce recepty na prípravu postrekových roztokov proti škodcom.

Súvisiace tovary

Ovocná záhrada - Práce podľa mesiacov (Hričovský, Boris Horák,Lucia Harničárová Ivan)
Ovocná záhrada - Práce podľa mesiacov
Hričovský, Boris Horák,Lucia Harničárová Ivan | Plat4M Books, s.r.o (november, 2016) SK jazyk