Knihy beletria Dejiny a fakty Literatúra faktu

Umřít pro film

od Václav Junek z vydavateľstva Nakladatelství Olympia, a.s. apríl, 2017 CS jazyk

Umřít pro film

Autor: Václav Junek
Vydavateľstvo: Nakladatelství Olympia, a.s.
Rok vydania: apríl, 2017
ISBN: 978-80-7376-464-7
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 130,0x200,0x0,0 mm
Žáner: Biografie, životopisy, osudy
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 17.7.2024
3,- €*

Viac o knihe Umřít pro film (Václav Junek)

Umřít pro film? rozhodně není obvyklá memoárová kniha o tom jak jsme kdy co natáčeli a jak u toho bývalo veselo. Naopak – vypráví především o osudech celé dlouhé řady vesměs významných českých umělců i umělkyň, jejichž osudy film, televize či umění vůbec zásadním způsobem poznamenaly. Dříve, ale především v našich časech. Jak ale přehledně uvádím v obsahu knížky, hovořím přitom ve třech základních kapitolách o nejrůznějších motivech, které dovedly tyto význačné osobnosti až tak daleko, aby sloužily svému umění doslova až do roztrhání těla anebo aby se jím nechaly fatálně poznamenat, stejně jako připomínám ty velikány, kteří si vzali život vlastní rukou, opět zpravidla v příčinné souvislosti právě s nejpopulárnějším uměním. Přitom čtenář sám najde přesvědčivou odpověď  na smysl základní otázky, položené v úvodním titulu, nejen díky pravdivému vylíčení těchto životů, nýbrž také ve výpovědích mnohých kolegů, mých známých z oboru, i ve slovech skutečných žijících klasiků.

Oflajner

Umřít pro film (Václav Junek)