Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Notársky poriadok - komentár

od Karol Kovács; Jozef Farkašovský; Miroslav Pavlovič; Miloslav Kováč z vydavateľstva Wolters Kluwer (Iura Edition) február, 2017 SK jazyk

Notársky poriadok - komentár

Autor: Karol Kovács; Jozef Farkašovský; Miroslav Pavlovič; Miloslav Kováč
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer (Iura Edition)
Rok vydania: február, 2017
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Komentáre
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Notársky poriadok - komentár (Karol Kovács; Jozef Farkašovský; Miroslav Pavlovič; Miloslav Kováč)

V roku 2005 vyšiel prvý komentár k zákonu č. 323/1992 Zb. o notároch a notárskej činnosti (Notársky poriadok) v znení neskorších predpisov. Tento komentár bol vypracovaný na základe spoločnej iniciatívy Notárskej komory Slovenskej republiky a Notárskej akadémie Slovenska. V čase, keď bol tento komentár vydaný, bol Notársky poriadok v účinnosti už dvanásť rokov a notárska pospolitosť pociťovala absenciu publikácie tohto charakteru. V nasledujúcich rokoch prešiel zákon viacerými zmenami - v roku 2009 zákonom č. 304/2009 Z. z. a najmä v roku 2015, keď bol zákonom č. 397/2015 Z. z. s účinnosťou od 1. decembra 2015 vo viacerých ustanoveniach novelizovaný. Zároveň 1. júla 2016 nadobudla účinnosť rekodifikácia civilného procesného práva v Slovenskej republike a Občiansky súdny poriadok bol nahradený troma predpismi - Civilným sporovým poriadkom, Civilným mimosporovým poriadkom a Správnym súdnym poriadkom. Komora sa rozhodla v súvislosti s týmito prijatými právnymi normami pripraviť predovšetkým pre notárov nový komentár k Notárskemu poriadku ako reakciu na uvedené zmeny. Publikácia má ašpiráciu ako praktická príručka uspokojiť potreby predovšetkým notárskej obce, napomôcť pri každodennej práci notárov, notárskych kandidátov, notárskych koncipientov, ako aj ďalších zamestnancov notárskych kancelárií. Je však určená celej odbornej právnickej verejnosti.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum