Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Základy práva

Praktikum z rímskeho práva

od Veronika Kleňová z vydavateľstva Wolters Kluwer (Iura Edition) december, 2016 SK jazyk

Praktikum z rímskeho práva

Autor: Veronika Kleňová
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer (Iura Edition)
Rok vydania: december, 2016
Rok poslednej dotlače: október, 2018
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Rímske právo
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Praktikum z rímskeho práva (Veronika Kleňová)

Zmyslom štúdia rímskeho práva nie je memorovanie absolútne platných pravidiel. Jeho štúdium má naopak viesť k nadobudnutiu intelektuálnych zručností, prostredníctvom ktorých študent dokáže identifikovať civilnoprávny problém, zvážiť do úvahy prichádzajúce riešenia a z nich vybrať to, správnosť ktorého je najpresvedčivejšia, pretože ju možno podporiť najpresvedčivejšími argumentami.Predkladané praktikum predstavuje doplnkovú literatúru na upevnenie a praktické pochopenie teoretických poznatkov z rímskeho práva. Ponúka praktické prípady a ich rímsko-právne riešenie, pričom sa zameriava na inštitúty, ktoré sú relevantné pre moderné občianske právo. Keďže predpokladá súčasné používanie literatúry učebnicového typu, teóriu obsahuje iba v miere nevyhnutnej k riešeniu jednotlivých prípadov s dôrazom na oblasti, s ktorými majú študenti pri štúdiu najčastejšie ťažkosti. Ponúkané riešenia majú začínajúcim študentom načrtnúť smer uvažovania a zároveň poslúžiť aj ako námet na diskusiu.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 374,6 kB pdf 22.12.2016

Spev siren