Knihy beletria Pre deti a mládež Ostatné

Vydavateľstvo: Knižná dielňa
Rok vydania: 2016
Rok poslednej dotlače: november, 2018
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 210,0x290,0x0,0 mm
Edícia: Fond na podporu umenia
Žáner: Deti a mládež
ISBN: 978-80-970776-6-2
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Na horách v Závejove (Bjorn Rune Lie)

Nórska kniha Bj?rna Runera Lieho "Slapsefjell" (Na horách v Závejove) je poctou zime, ideálnym lyžiarskym podmienkam, kakau s kožkou, mokrým otepľovačkám a tesným lyžiarkam. "Slapsefjell" je rušné horské mestečko, kde to žije najrôznejšími lyžiarskymi aktivitami, s príjemnou atmosférou zimných chát a činností. Život v stredisku pozorujeme od rána do večera a stretáme množstvo najrôznejších postavičiek - lyžiarov, banditu, zamilovaný párik, virtuózneho harmonikára či výrobcu snežníc. Táto farbistá knižka s príjemným humorom, nostalgiou a veľkou dávkou lásky opisuje nórsku chatovú a lyžiarsku kultúru. Krásne ilustrácie sú plné zábavných detailov a prispievajú k uspokojivému čitateľskému zážitku. Kniha je odporúčaná pre čitateľa vo veku 4-12 rokov, má však potenciál uspieť aj ako kniha bez rozdielu veku čitateľa. Prehovorí ku každému, kto kedy vyskúšal lyžovanie - či už to bol zážitok pozitívny, alebo nie. Knihu vybrala nórska Kultúrna rada a Zväz kníhkupcov do čitateľskej kampane BLA!, ktorá podporuje 5 vybraných obrázkových kníh. Ilustrácie Bj?rna Runera Lieho sa vyznačujú veľkou remeselnou zručnosťou, bohatosťou na detaily a množstvom humoru. Za svoju tvorbu získal viaceré ceny a už skôr napísal i ilustroval viaceré detské knihy. Knihu do slovenčiny preložila mladá, ale už skúsená prekladateľka Eva Lavríková.

Na horách v Závejove (Bjorn Rune Lie)KČT 28 Český les sever (Bjorn Rune Lie)KČT 32 Přešticko 1:15 000 (Bjorn Rune Lie)