Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Předběžná opatření v civilním řízení

od Vít Hrnčiřík z vydavateľstva C. H. Beck september, 2016 CS jazyk

Předběžná opatření v civilním řízení

od Vít Hrnčiřík z vydavateľstva C. H. Beck september, 2016 CS jazyk

Autor: Vít Hrnčiřík
Vydavateľstvo: C. H. Beck
Rok vydania: september, 2016
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 148x210 mm
Edícia: Právní instituty
Žáner: Občianske právo všeobecné

Viac o knihe Předběžná opatření v civilním řízení (Vít Hrnčiřík)

Publikace nabízí systematický pohled na předběžná opatření podle OSŘ a ZŘS. Je jedinou českou monografií zpracovávající toto živě diskutované a vysoce prakticky relevantní téma. Řada problémů spojených s předběžnými opatřeními je kontroverzní na společenské i právní úrovni. Zejména v soudní praxi lze zaznamenat nejednotnost rozhodování a i pro praktikující právníky obtížnou předvídatelnost, zdali bude návrhu na vydání předběžného opatření vyhověno.Cílem předkládané práce je klást a zodpovědět základní otázky „práva předběžných opatření“, které však dosud nebyly komplexněji analyzovány, a hledat řešení jednotlivých partikulárních aplikačních a praktických problémů. Inspiruje se jak v historii, tak ve srovnatelných právních řádech (zejména Rakouska a Německa).Publikace by měla sloužit především jako příručka pro praxi (soudy, advokáty a praktikující právníky), avšak i pro studium a další akademický výzkum.

Výhody dyslexie
Spev siren

Předběžná opatření v civilním řízení (Vít Hrnčiřík)