Knihy beletria Beletria Spoločenské romány

Bláznivá neděle

od Francis Scott Fitzgerald z vydavateľstva NAŠE VOJSKO-knižní distribuce s.r.o. máj, 2016 CS jazyk

Bláznivá neděle

Autor: Francis Scott Fitzgerald
Vydavateľstvo: NAŠE VOJSKO-knižní distribuce s.r.o.
Rok vydania: máj, 2016
EAN: 9788020615978
ISBN: 978-80-206-1597-8
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 145,0x205,0x0,0 mm
Žáner: Poézia, próza
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Bláznivá neděle (Francis Scott Fitzgerald)

Obraz pověstného " jazzového věku", oné dekády americké generace, kterádospěla za první světové války a ztratila veškeré iluze, je konstantou povídeka próz Francise Scotta Fitzgeralda. Spisovatel byl výrazným mluvčímtéto generace: zaujal svým novátorským stylem a jazykem plným osobitéhokouzla. Bez nadsázky lze říci, že některá jeho díla - jako například VelkýGatsby, Diamant velký jako Ritz, Něžná je noc - patří ke klíčovým a klasickýmpracím literatury 20. století. Spisovatel napsal za svého života na160 povídek. Povětšinou byly určeny pro časopisecká otištění, představujívšak Fitzgeralda jako mistra tohoto rozměrem omezeného žánru. Výborz jeho povídek a novel Bláznivá neděle kombinuje klíčové práce - jako jenapř. Diamant velký jako Ritz, Podivuhodný případ Benjamina Buttona neboTakový pěkný pár. Fitzgerald se v nich pokouší zachytit dobovou atmosféru,přinést psychologicky prokreslený portrét postav; jinde odbourávápředsudky americké společnosti nebo zachycuje hollywoodské prostředí, které tak dobře znal a ve kterém se na sklonku svého života pohyboval.

Spev siren

Bláznivá neděle (Francis Scott Fitzgerald)Audiokniha Veľký Gatsby (Francis Scott Fitzgerald)