Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Bytové spoluvlastnictví a bytová družstva. Komentář.

od Kolektiv autorů z vydavateľstva C. H. Beck marec, 2016 CS jazyk

Bytové spoluvlastnictví a bytová družstva. Komentář.

od Kolektiv autorů z vydavateľstva C. H. Beck marec, 2016 CS jazyk

Autor: Kolektiv autorů
Vydavateľstvo: C. H. Beck
Rok vydania: marec, 2016
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 135x200 mm
Edícia: Beckova edice komentované zákony
Žáner: Stavebné a pozemkové právo

Viac o knihe Bytové spoluvlastnictví a bytová družstva. Komentář. (Kolektiv autorů)

Publikace podává aktuální komentář k právním předpisům v oblasti bytového spoluvlastnictví a bytového družstevnictví. Autoři komentáře zhodnotili dosavadní vývoj právních názorů za uplynulé dva roky od účinnosti občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích. Výklad k bytovému spoluvlastnictví zahrnuje přijetí katastrální vyhlášky, pokynů ČÚZK č. 44, a nařízení vlády č. 366/2013 Sb., o úpravě některých záležitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím. Autoři se tak zaměřují na většinu aktuálních problémů bytového spoluvlastnictví, včetně uplatnění občasného zákoníku na jednotky vymezené podle zákona o vlastnictví bytů. Při výklad bytového družstevnictví se autoři pokouší komentovat základní relevantní ustanovení zákona o obchodních korporacích. I v tomto případě se autoři zabývají výkladem aktuálních výkladových problémů s pokusili se hledat maximálně dispozitivní výklad příslušných ustanovení, tak jak odpovídá zásadám civilního práva i naléhavým společenským potřebám.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 556,0 kB pdf 23.05.2016

Výhody dyslexie