Knihy beletria Cestovanie a príroda Sprievodcovia Európa Slovensko

Banská Štiavnica a región

od Chovanová, Silvia Herianová a kolektív Iveta z vydavateľstva Región Banská Štiavnica február, 2016 SK jazyk

Banská Štiavnica a región

Autor: Chovanová, Silvia Herianová a kolektív Iveta
Vydavateľstvo: Región Banská Štiavnica
Rok vydania: február, 2016
EAN: 9788097198503
ISBN: 978-80-971985-0-3
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 120x215x5 mm
Žáner: Cestovanie, mapy
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 30.7.2024

Viac o knihe Banská Štiavnica a región (Chovanová, Silvia Herianová a kolektív Iveta)

Banská Štiavnica je klenot medzi mestami Slovenska a jedno z najkrajších miest Strednej Európy. Kedysi tretie najväčšie mesto Uhorska bolo po stáročia najbohatším zdrojom striebra a zlata v Európe. Z bohatstva tu vyťaženého sa stavali paláce vo Viedni a Budapešti, financoval cisársky dvor, vojny aj vznikajúca veda. Tu bol po prvý krát na svete použitý pušný prach na odstrel horniny, tu vznikla prvá vysoká škola technického typu v Európe. Paláce a meštianske domy, súsošia a kostoly stavali architekti a umelci európskeho formátu, a centrum mesta sa zázrakom zachovalo v svojej historickej podobe. Od roku 1993 je Banská Štiavnica zapísaná na Zozname svetového dedičstva UNESCO.
Prvý turistický bedeker pre Banskú Štiavnicu a okolie vytvoril tím domácich autorov so zámerom ponúknuť návštevníkom obsahom uceleného, avšak dobre čitateľného sprievodcu touto obľúbenou turistickou destináciou. Bedeker uspokojí hlad po poznaní histórie Štiavnice, jej architektúry a atrakcií, poskytne informáciu o výletoch do okolia, o ponuke pre rodiny, o kaviarňach a reštauráciách a ponuke kultúry a zábavy. Kniha doplnená mapami vyšla v dvoch rovnocenných jazykových mutáciách (SK a EN).

Svetlo v plameni

Banská Štiavnica a región (Chovanová, Silvia Herianová a kolektív Iveta)