Knihy beletria Dejiny a fakty Dejiny miest

Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 140x200 mm
Žáner: História

Viac o knihe Horšovský Týn a jeho region (Bohuslav Balcar)

Toto město, jako jedna z bašt henleinovského hnutí, se po záboru čs. pohraničí v r. 1938 stalo součástí tzv. německé Třetí říše a sídlem okresu, spadajícího tehdy do tzv. vládního kraje Egerland. Události konce války se odehrávaly na území okresu rozdílně jak z časového tak dějového hlediska. Zatímco v jeho části přiléhající těsně k německo-české hranici si americké jednotky musely svůj vstup tvrdě vybojovat, samotné osvobození Horšovského Týna provázelo jen několik lokálních střetnutí. Zajímavé svědectví o dalším postupu 2. US pěší divize z Horšovského Týna do Plzně přinášejí úryvky z deníku plk. Matta Konopa, amerického Čecha, po předcích původem z Chodska, který ve zdejším zámku 5. května 1945 zřídil divizní velitelské stanoviště. Jeho stopa nás provází až do současnosti. Bohatá fotopříloha.

Horšovský Týn a jeho region (Bohuslav Balcar)Malé vodní turbíny - konstrukce a provoz (Bohuslav Balcar)Slovenský jazyk – Učebnica 3 (DOPREDAJ) (Bohuslav Balcar)Slovenský jazyk pre 1. ročník SŠ s VJM (Bohuslav Balcar)Nájdi a počítaj!  Bublinky (Bohuslav Balcar)O prírode veselo i vážne, 2. vydanie (Bohuslav Balcar)