Vyžiadať cenovú ponuku
  Učebnice, slovníky Základné školy Svet práce a technická výchova

Technika pre 7. ročník ZŠ (Poznať, rozumieť, vyriešiť)

od A. Fujas, O. Bogová, E. Boocová, B. Borsíková z vydavateľstva Raabe 2015 SK jazyk

• Technika pre 7. ročník ZŠ (Poznať, rozumieť, vyriešiť) (A. Fujas, O. Bogová, E. Boocová, B. Borsíková)
8,- €

Technika pre 7. ročník ZŠ (Poznať, rozumieť, vyriešiť)

Autor: A. Fujas, O. Bogová, E. Boocová, B. Borsíková
Vydavateľstvo: Raabe
Rok vydania: 2015
EAN: 9788081402036
ISBN: 978-80-8140-203-6
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 210x297 mm
Edícia: Človek a svet práce
Ročník: 7. ročník
Predmet: Technické práce
Škola: Základné školy
Podtitul: Poznať, rozumieť, vyriešiť (pracovný zošit)
Žáner: Cudzie jazyky
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024
Naša cena 8,- €

Viac o knihe Technika pre 7. ročník ZŠ (Poznať, rozumieť, vyriešiť) (A. Fujas, O. Bogová, E. Boocová, B. Borsíková)

Pracovný zošit Technika pre 7. ročník ZŠ zodpovedajúci obsahovému štandardu pre predmet Technika. Dielo vychádza ako reakcia na rozšírenie časovej dotácie na praktické predmety na druhom stupni základných škôl podľa nového ŠVP pre ZŠ - so zámerom rozvíjať manuálne zručnosti a formovať vzťah aj k nie akademickým povolaniam u detí už na základnej škole. Je užitočnou pomôckou pre všetkých učiteľov, ktorí stoja pred otázkou, ako pokryť vo vyučovaní aj témy z oblasti svet práce.

Pracovný zošit Technika pre 7. ročník ZŠ vychádza s podtitulom "Poznať, rozumieť, vyriešiť" ako súčasť edície ČLOVEK A SVET PRÁCE. Od 7. ročníka je v obsahu pracovných zošitov tejto edície zaradená aj téma Svet práce. Žiaci sa v prvých témach zoznamujú s tým, ako predovšetkým spoznať samého seba, svoje schopnosti a možnosti. Zároveň sa pre tieto svoje záujmy a zručnosti snažia hľadať vhodné ponuky z trhu práce.
Pracovný zošit obsahuje nielen úlohy, ale aj texty a dostatočný obrazový materiál, z ktorého môže žiak i učiteľ vychádzať. Slúži aj učiteľovi, ktorý napr. nemá potrebnú kvalifikáciu, resp. ktorý nemá k dispozícii materiálno-technické zázemie.
Autormi publikácie sú učitelia z praxe, ktorí majú bohaté skúsenosti s vyučovaním praktických predmetov na základných školách. Editor je aktuálne garantom niekoľkých učiteľských programov na Univerzite Mateja Bella v Banskej Bystrici, ktorá pripravuje absolventov na vyučovanie predmetu Technika.
Pracovný zošit je názornou ukážkou, že aj v podmienkach slovenských základných škôl je možné realizovať netradičný prístup k praktickému vyučovaniu, a to bez obchádzania ŠVP.

Autori:
  • Ing. Eleonóra Boocová
  • PhDr. Bernardína Borsíková, PhD.
  • PaedDr. Monika Reiterová
  • Ing. Pevel Dostál, Ph.D.
  • PhDr. Ivan Jařabáč, Ph.D.
  • PaedDr. Martina Maněnová, Ph.D.
  • PaedDr. Peter Solárik
OBSAH
Grafická komunikácia v technike
Technické kreslenie
Technické materiály
Ako vyrobiť obuvák
Stavebnica
Drevená lodička
Stroje a zariadenia v domácnosti
Pomocníci v domácnosti
Čo naozaj potrebujeme?
Svet práce
Voľba povolania
Ekonomika domácnosti
Bezhotovostné peniaze
Ekonomika domácnosti
Spotrebiteľ
Pestovateľské práce
Pestovanie: čo a prečo?
Čo potrebujem vedieť o pestovaní?
Náradie

Technika pre 7. ročník ZŠ (Poznať, rozumieť, vyriešiť) (A. Fujas, O. Bogová, E. Boocová, B. Borsíková)Life Vision Intermediate Student's Book + eBook (SK Edition) - učebnica (A. Fujas, O. Bogová, E. Boocová, B. Borsíková)Hravá technika 5 - pracovný zošit (A. Fujas, O. Bogová, E. Boocová, B. Borsíková)