Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Predbežné opatrenia

od Erik Schwarzc z vydavateľstva IURIS LIBRI, s.r.o. 2015 SK jazyk

Predbežné opatrenia

od Erik Schwarzc z vydavateľstva IURIS LIBRI, s.r.o. 2015 SK jazyk

Autor: Erik Schwarzc
Vydavateľstvo: IURIS LIBRI, s.r.o.
Rok vydania: 2015
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Ekonomika, právo
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024
25,- €*

Viac o knihe Predbežné opatrenia (Erik Schwarzc)

Predbežné opatrenia sú v praxi často využívaným nástrojom v civilnom procesnom práve. Tento inštitút je však veľmi špecifickým zásahom do práv osôb, ktoré sú zasiahnuté bez toho, aby súd vykonal rozsiahlejšie dokazovanie a konal vo veci samej. Z uvedeného dôvodu jeho aplikácia vyvoláva v praxi mnohé otázky, na ktoré reagovala súdna prax v Slovenskej republike i v Českej republike. Cieľom predkladaného výberu z judikatúry je poskytnúť odbornej verejnosti rozhodnutia súdov relevantné pre prax, teda rozhodnutia, ktoré definujú základné aspekty predbežných opatrení alebo ktoré svojím obsahom menia doteraz vžitý pohľad na túto problematiku.Účel inštitútu predbežného opatrenia, ako aj niektoré jeho aspekty zostáva zachovaný aj pri inštitúte neodkladných opatrení, ktorý ho nahrádza prijatím nových kódexov civilného procesného práva, t.j. Civilného sporového poriadku a Civilného mimosporového poriadku, a preto je táto publikácia relevantnáaj po nadobudnutí účinnosti týchto nových kódexov (po 1. júli 2016) a môže slúžiť ako pomôcka pri ich praktickej aplikácii.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Predbežné opatrenia (Erik Schwarzc)