Knihy beletria Beletria Citáty, porekadlá, príslovia

Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 120x190 mm
Žáner: Memoáre, spomienky

Viac o knihe ŠIBALSTVÁ A ROZTOPAŠE (Štefan Luby)

Po knižkách Aforizmy, bonmoty a maximy (VEDA 2011) a Invektívy a inzultácie (VEDA 2013) predstavuje autor Š. Luby verejnosti, opäť s kresbami Ľ. Hološku, tretí zväzok svojich výstižných a často zároveň kritických postrehov a glos z domáceho i medzinárodného a osobitne vedeckého prostredia.Knižka sa člení na tieto hlavné kapitoly: minulosť a prítomnosť, vojna a mier, zdravie, choroba a reprodukcia, politika a etika, ekonomika a kríza, Európa, byrokracia, veda, výskum a vzdelanie, literatúra, jazyk a komunikácia, Slovenská akadémia vied, informačná epocha, environment a klimatická zmena, dotieravý svet reklamy a i. Tentoraz zaradil autor do knižky aj postrehy svojich priateľov a spolupracovníkov, ktoré od nich získal. Najviac výrokov v tomto okienku pre hostí pochádza od dnes už nebohého Igora Túnyiho.Ako ukážku z autorovej tvorby uvádzame nasledujúce tri glosy:• Priemerný vek mužov (72) a žien (79) na Slovensku svedčí o tom, že u nás sa rovnosť rodových šancí ešte nedosiahla.• Dobre bude vtedy, keď nápisy „ďakujeme“ nebudú na volebné bilbórdy lepiť poslanci, ale občania.• Pokusy na zvieratách by sa robiť nemali. Nech sa robia na ľuďoch – dobrovoľníkoch, ktorým sa za to zaplatí. Zvieratá peniaze nepotrebujú.• Pri hodnote okolo 80 sa IQ mení na YQ.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 72,4 kB pdf 23.05.2016

ŠIBALSTVÁ A ROZTOPAŠE (Štefan Luby)