Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Agentúrne zamestnávanie

od Andrea Olšovská; Jozef Toman; Marek Švec; Simona Schuszteková; Martin Bulla z vydavateľstva Wolters Kluwer (Iura Edition) október, 2015 SK jazyk

Agentúrne zamestnávanie

Autor: Andrea Olšovská; Jozef Toman; Marek Švec; Simona Schuszteková; Martin Bulla
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer (Iura Edition)
Rok vydania: október, 2015
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 176x250 mm
Žáner: Pracovné právo

Viac o knihe Agentúrne zamestnávanie (Andrea Olšovská; Jozef Toman; Marek Švec; Simona Schuszteková; Martin Bulla)

Agentúrne zamestnávanie ako globálny fenomén trhu práce sa udomácnilo aj na Slovensku. Prax však poukazuje na mnohé problémy, s ktorými sa agentúry dočasného zamestnávania a užívatelia stretávajú. Ucelený pohľad na túto oblasť v právnom poriadku SR prináša publikácia „Agentúrne zamestnávanie“, ktorá je dielom kolektívu autorov – odborníkov na pracovné právo.V trinástich kapitolách autori postupne rozoberajú problematiku agentúrneho zamestnávania v zmysle zákona o službách zamestnanosti a Zákonníka práce, popisujú podmienky vyplývajúce z príslušných pracovnoprávnych predpisov, identifikujú jednotlivé subjekty pri dočasnom pridelení a vzťahy medzi nimi. Zároveň sa venujú otázkam BOZP a kontrolnej činnosti v oblasti agentúrneho zamestnávania a vzťahu k systému sociálneho zabezpečenia a zdravotného poistenia. V záujme lepšieho pochopenia a orientácie čitateľa v problematike sú k jednotlivým témam uvedené praktické príklady a vzory dokumentov. Výklad k národnej právnej úprave je doplnený o medzinárodnoprávny pohľad s priamou väzbou na relevantnú európsku judikatúru.Publikácia zohľadňuje všetky relevantné zmeny pracovnoprávnej úpravy vrátane poslednej „veľkej“ novely Zákonníka práce s účinnosťou od 1. marca 2015 a na slovenskom trhu odborných publikácií z oblasti pracovného práva nemá alternatívu. Je určená predovšetkým predstaviteľom odbornej praxe, právnikom, personalistom zaoberajúcim sa problematikou agentúrneho zamestnávania, resp. širokej verejnosti so záujmom o pracovné právo.

Výhody dyslexie
Spev siren

Agentúrne zamestnávanie (Andrea Olšovská; Jozef Toman; Marek Švec; Simona Schuszteková; Martin Bulla)Advokátní právo (Andrea Olšovská; Jozef Toman; Marek Švec; Simona Schuszteková; Martin Bulla)