Učebnice, slovníky Základné školy Príprava na prijímacie skúšky Matematika

Matematika - zbierka príkladov a testov - nová GENERÁCIA

od Mgr. Mária Sadloňová, Mgr. Michal Sadloň z vydavateľstva Školmédia 2015 SK jazyk

Matematika - zbierka príkladov a testov - nová GENERÁCIA

Autor: Mgr. Mária Sadloňová, Mgr. Michal Sadloň
Vydavateľstvo: Školmédia
Rok vydania: 2015
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: A4
Ročník: 9. ročník
Predmet: Matematika
Škola: Základné školy
Žáner: Iné predmety
ISBN: 978-80-89380-20-6

Viac o knihe Matematika - zbierka príkladov a testov - nová GENERÁCIA (Mgr. Mária Sadloňová, Mgr. Michal Sadloň)

MATEMATIKA – zbierka príkladov  a testov (edícia NOVÁ GENERÁCIA)

Publikácia autorky Mgr. Márie Sadloňovej a spoluautora Mgr. Michala Sadloňa vychádza z najúspešnejšej edície 2013. Pretože (aj podľa ohlasov na publikáciu) jej koncepciu považujeme za veľmi vydarenú, prešla len ľahkým „faceliftom“ (použijúc terminológiu známu u výrobcov automobilov). Štruktúra z edície 2013 je zachovaná, niektoré príklady sme vypustili, podľa nových požiadaviek pribudli úlohy s porozumením. Vychádza vo formáte A4 na takmer 300 stranách  už v dvanástom vydaní – autori sa držia osvedčenej koncepcie z edície 2013 približne 2/3 obsahu sú nezmenené a 1/3 je nová. V súlade s učebnými osnovami sú príklady rozdelené do 15-tich kapitol:

1.    Číselné obory, číselná os, číselné výrazy
2.    Deliteľnosť v obore prirodzených čísel
3.    Pomer, mierka mapy
4.    Priama a nepriama úmernosť
5.    Percentá
6.    Používanie premenných, výrazy a ich úpravy
7.    Riešenie rovníc a nerovníc
8.    Kombinatorika, pravdepodobnosť
9.    Trojuholník
10.    Uhly, mnohouholníky
11.    Kružnica, kruh
12.    Telesá
13.    Konštrukčné úlohy
14.    Výpočty obvodov, obsahov, objemov a povrchov
15.    Úlohy zo štatistiky a „zo života“

Každá kapitola obsahuje 40 príkladov s výsledkami, čo je spolu 600 príkladov (v reále je to viac, pretože mnohú sú členené na  „podúlohy“). Príklady v rámci jednotlivých kapitol sú zoradené od jednoduchších k zložitejším. Druhá časť publikácie obsahuje po 10 riešených a neriešených testov (každý test obsahuje 15 príkladov), kde sú príklady kombinované z rôznych tematických okruhov. Spolu je v zbierke takmer 1 000 príkladov, z nich 150 s kompletnými riešeniami a ostatné s uvedenými správnymi výsledkami.

Milí žiaci,

držíte v rukách už dvanáste vydanie zbierky testov a príkladov vydavateľstva Školmédia. Naše zbierky už viac ako pätnásť rokov pomáhajú Vašim predchodcom v príprave na prvé dôležité skúšky – prijímacie pohovory na stredné školy (neskôr pribudol aj Monitor). V čase prvého vydania ste, pravdepodobne, ešte neboli na svete, naopak, prví absolventi sú už v súčasnosti tridsiatnici a mnohí z nich už sami majú školopovinné ratolesti J. Skrátka, ste už „nová generácia“ a toto označenie nesie aj aktuálna edícia našich publikácií.

Veríme, že aktuálna zbierka z matematiky sa stane rovnako dobrým pomocníkom aj Vám a že Testovanie 9 a „prijímačky“ aj vďaka nej nebudú pre Vás strašiakom a úspešne ich zvládnete. Máme skúsenosti, že najčastejšie sa naše publikácie využívajú na krúžkoch pod vedením učiteľov, ale vďaka množstvu vyriešených príkladov a testov je vhodná aj ako doplnková literatúra na samoštúdium.

Nová zbierka samozrejme čerpá zo skúseností svojich „predchodkýň“, pri jej tvorbe sme brali do úvahy aj ohlasy žiakov a učiteľov. V porovnaní s predchádzajúcou edíciou sme zachovali štruktúru zbierky a až na jednu výnimku aj jednotlivé tematické kapitoly. Opäť sme pripravili 10 riešených a 10 neriešených testov (v novej knižke si prehodili poradie, najprv sú riešené). Knižka tiež rešpektuje aktuálne učebné osnovy a plány, preto sme niektoré úlohy vypustili, iné, naopak, pribudli. V celkovom porovnaní ostali asi 2/3 obsahu predchádzajúcej edície a 1/3 je nová.

Čo dodať záverom? Ako v minulých rokoch Vašim starším spolužiakom aj Vám prajeme veľa chuti do riešenia príkladov a testov a dúfame, že naša zbierka sa stane Vaším užitočným spoločníkom pri ceste za študijnými úspechmi.

5,0 z 5 (1x)

Katarína Ž. overený používateľ 07. december 2022
dobrá pomôcka na prípravu na prijímačky na strednú školu
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy