Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Psychológia, komunikácia

Žáner: Psychológia pre každého
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 8.7.2024

Viac o knihe Nastavenie mysle (Carol S. Dwecková)

Carol S. Dwecková, svetovo uznávaná psychologička zo Stanfordovej univerzity, prišla po desaťročiach výskumu, ako dosahovať úspech, so skutočne prelomovou myšlienkou – objavila silu nášho nastavenia mysle. Dwecková vysvetľuje, prečo nám úspech nezaručujú len naše schopnosti a talent, ale aj to, či sa naše ciele snažíme dosiahnuť s fixným nastavením mysle alebo s nastavením mysle na rast. Objasňuje, prečo chválenie inteligencie a schopností našich detí nezvyšuje ich sebadôveru a nevedie k pozitívnym výsledkom, ale v skutočnosti im môže zabrániť úspech dosiahnuť. So správnym nastavením mysle môžeme naše deti motivovať a pomôcť im zlepšiť sa v škole, ako aj dosiahnuť naše vlastné ciele – osobné i pracovné. Dwecková odhaľuje, čo všetci skvelí rodičia, učitelia, šéfovia korporácií a športovci už vedia, a ukazuje, ako jednoduché predstavenie princípu fungovania mozgu môže vzbudiť lásku k učeniu a vytrvalosť, ktoré sú základom veľkého úspechu v každej oblasti.

Ukážka z knihy:

Keď som bola mladou, práve začínajúcou výskumníčkou, stalo sa niečo, čo zmenilo môj život. Bola som posadnutá snahou pochopiť, ako sa ľudia vyrovnávajú s neúspechmi, tak som sa to rozhodla preskúmať. Pozorovala som, ako žiaci zápasia s ťažkými problémami. Takže som po jednom priviedla niekoľko detí do jednej miestnosti v ich škole, pohodlne ich tam usadila, a potom dostali riešiť sériu hlavolamov. Prvé boli dosť jednoduché, no ďalšie boli ťažké. Ako žiaci mrmlali, potili sa a lopotili, pozorovala som, akú taktiku volili a sondovala som, nad čím rozmýšľajú a aké majú pocity. Očakávala som rozdiely medzi deťmi v tom, ako si poradia s náročnosťou, ale uvidela som niečo, čo som nečakala.

Jeden desaťročný chlapec konfrontovaný s ťažkým hlavolamom, si pritiahol stoličku, pošúchal ruky, mľaskol perami a zvolal: „Milujem výzvy!“ Ďalší, potiaci sa nad rébusmi, vzhliadol s potešeným výrazom a povedal pevným hlasom: „Viete, dúfal som, že to bude poučné!“

Čo je to s nimi? čudovala som sa. Vždy som si myslela, že buď sa so zlyhaním vyrovnáte, alebo nie. Nikdy som si nemyslela, že by niekto miloval zlyhanie. Boli tieto deti mimozemšťanmi alebo boli niečomu na stope?

Každý má svoj vzor, niekoho, kto mu ukázal cestu v kritických chvíľach života. Tieto deti boli mojimi vzormi.

5,0 z 5 (3x)

Anna M. overený používateľ 08. august 2023
Fantastická kniha, odporúčam prečítať každému.
Katarína overený používateľ 20. september 2022
Kniha je veľmi zaujímavá a myslím si, že je naozaj veľmi prospešná najmä pre rodičov, učiteľov a trénerov, aby pomohli deťom dosiahnuť čo najlepšie úspechy. Z knihy som sa dozvedela množstvo zaujímavých informácií, ale aj praktických cvičení.
Miriam overený používateľ 04. október 2022
Výhody dyslexie

Nastavenie mysle (Carol S. Dwecková)