Knihy beletria Prírodné vedy Matematika, geometria a štatistika

Statistické myšlení a nástroje analýzy a dat

od Petr Hebák z vydavateľstva INFORMATORIUM, spol. s r.o. september, 2015 CS jazyk

Statistické myšlení a nástroje analýzy a dat

Autor: Petr Hebák
Vydavateľstvo: INFORMATORIUM, spol. s r.o.
Rok vydania: september, 2015
Typ tovaru: Pevná väzba
Rozmery: 1,0x1,0x1,0 mm
Žáner: Matematika, štatistika
ISBN: 978-80-7333-118-4

Viac o knihe Statistické myšlení a nástroje analýzy a dat (Petr Hebák)

Obsahem 24 kapitol je odborně zaměřený výklad začínající vstupními pojmy, klasifikacemi statistických metod, úvodem do maticového počtu, způsoby pořízení dat a hodnocením jejich kvality. Pokračuje kapitolami věnovanými počtu pravděpodobnosti, vícerozměrným pravděpodobnostním rozdělením, kovariančním a korelačním maticím, vícenásobné lineární regresi a obecnému lineárnímu modelu. Pokročilejší čtenáře bude asi nejvíce zajímat 12 zbývajících kapitol zabývajících se vícerozměrnými statistickými metodami. Speciální pozornost je věnována srovnání klasické a bayesovské statistické školy. Navíc pro zájemce o marketingové výzkumy může být zajímavá metoda conjoint s bayesovskými výpočty. Určeno výzkumným pracovníkům různých oborů, zájemcům o statistickou analýzu dat a středně i více pokročilým studentům.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 820,5 kB pdf 12.02.2018

Výhody dyslexie