Knihy beletria Dejiny a fakty Dejiny Česka a Slovenska

Rok vydania: február, 2024
EAN: 9788097199111
ISBN: 978-80-971991-1-1
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom
Rozmery: 240x275 mm
Žáner: Slovensko
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe História turistiky na území Slovenska - od štúrovcov po dnešok (Ladislav Khandl)

História turistiky na území Slovenska – od štúrovcov pod dnešok približuje najvýznamnejšie turistické udalosti na našom území od čias Rakúsko-Uhorska až do dnešných čias.Podáva prehľad významných spolkov a klubov a predstavuje mnohé osobnosti turistického života na slovenskom území. Slovom i obrazom prezentuje širokú škálu a rozmanitosť turistického diania.Prehľadom letných i zimných podujatí, najmä zrazov vracia čitateľov do dejísk týchto udalostí.Približuje aj nevšednú atmosféru zrazov vysokohroských turistov, turistických výstupov na dominanty Slovenska, peších prechodov a lyžiarskych prejazdov po hrebeňoch našich hôr i splavov po slovenských riekach.Publikácia nás nabáda prostredníctvom starých fotografií nazrieť aj do dávno zabudnutých horských chát a útulní roztratených v slovenských horstvách.Približuje aj Krásy Slovenska nielen spomienkami na históriu rovnomerného časopisu a jeho tvorcov, ale ponúka krásy Slovenska aj viacerými fotografiami v knihe.Táto v dejinách Slovenska ojedinelá publikácia rozširuje obzory poznania čitateľov a obohacuje aj ich estetické pocity.Nemala by chýbať v knižniciach turistov a milovníkov krás i vzácností našej domoviny.Kniha veľkého reprezentačného formátu 230x270mm, má 96 strán, obsahuje 280 farebných a čiernobielych fotografií, predstavuje vyše 150 osobností a takmer 100 turistických chát a útulní. Obsahuje menný a miestopisný register. Vychádza v slovenskom jazyku.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

História turistiky na území Slovenska - od štúrovcov po dnešok (Ladislav Khandl)Tribeč Pohronský Inovec 1:50 000 (Ladislav Khandl)