Knihy beletria Cestovanie a príroda Sprievodcovia Ázia

Myanmar (Barma)

od Joanna Jamesová; Gavin Thomas; Martin Zatko z vydavateľstva Jota august, 2015 CS jazyk

Myanmar (Barma)

Autor: Joanna Jamesová; Gavin Thomas; Martin Zatko
Vydavateľstvo: Jota
Rok vydania: august, 2015
ISBN: 978-80-7462-831-3
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 129x198 mm
Edícia: Rough guides
Žáner: Sprievodcovia svet
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 17.7.2024

Viac o knihe Myanmar (Barma) (Joanna Jamesová; Gavin Thomas; Martin Zatko)

Myanmar (dřívější Barma) je známý tisícovkami zlatých pagod a sochami obřích Buddhů. V posledních letech se právem stává turistickým hitem jihovýchodní Asie a po desetiletích totalitní nadvlády se otevírá západnímu světu, i když okovy pevného režimu jsou stále patrné.V Myanmaru najdete jedny z nejúchvatnějších památek světa, ať už je to známá Šweitigoumská pagoda, Zlatá skála či stovky starobylých chrámů, rozesetých v divočině v bývalé mocné říši Bagan. Bohatá a různorodá příroda okouzlí úrodnými pláněmi podél řeky Iravádí, neprostupnými pralesy i sněhem pokrytými vrcholky Himálaje, které tvoří severní hranici země. Jižní část Myanmaru oslní pobřežím s ostrůvky a plážemi s bílým pískem, které jako by byly připomínkou ztraceného ráje. To vše doplňují usměvaví Barmánci, patřící k nejpřívětivějším Asiatům. Průvodce Myanmar (Barma) obsahuje deset kapitol. V úvodní části se seznámíte s největšími pozoruhodnostmi země a dalšími základními informacemi. Následuje sedm místopisných kapitol, které postupují od bývalého hlavního města Yankounu na jihu země směrem k severu, k těžko přístupným místům autonomního Kačjinského státu sousedícího s Čínou. Závěrečná část přináší souvislosti o historii země, zdejší přírodě i kultuře. Stručný slovníček barmštiny seznamuje se základními výrazy tohoto nejrozšířenějšího myanmarského jazyka. Průvodce doprovázejí nádherné fotografie, přehledné mapky i dobře propojené odkazy.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 81,5 kB pdf 23.05.2016

Myanmar (Barma) (Joanna Jamesová; Gavin Thomas; Martin Zatko)