Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Metodika odškodňování imateriálních újem na zdraví

od Roman Žďárek; Jolana Těšinová; Marta Škárová; Robert Waltr; František Púry; kolektív autorov z vydavateľstva Nakladatelství C.H.Beck-CZ august, 2015 CS jazyk

Metodika odškodňování imateriálních újem na zdraví

Autor: Roman Žďárek; Jolana Těšinová; Marta Škárová; Robert Waltr; František Púry; kolektív autorov
Vydavateľstvo: Nakladatelství C.H.Beck-CZ
Rok vydania: august, 2015
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 142,0x225,0x11,0 mm
Edícia: Právní praxe
Žáner: Ekonomika, právo

Viac o knihe Metodika odškodňování imateriálních újem na zdraví (Roman Žďárek; Jolana Těšinová; Marta Škárová; Robert Waltr; František Púry; kolektív autorov)

Nový občanský zákoník bez náhrady zrušil vyhlášku, která stanovovala bodové ohodnocení bolesti a ztížení společenského uplatnění. Došlo tak k zásadní změně právní úpravy v odškodňování nemateriálních újem na zdraví – bolestného a náhrady za ztížení společenského uplatnění.Publikace je především praktickým návodem, jak aplikovat Metodiku, kterou Nejvyšší soud České republiky přijal jako reakci na proběhlou legislativní změnu. Věnuje se též teoretickým východiskům, související hmotněprávní úpravě a také procesním aspektům – uplatnění nároku jak v občanskoprávním, tak případně v trestním (adhezním) řízení.Kniha je určena nejen advokátům a soudcům, kteří se ve své praxi odškodňování újem na zdraví věnují, ale též soudním znalcům a lékařům, kteří budou podle Metodiky Nejvyššího soudu zpracovávat odborné posudky.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum