Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Obchodné právo

Exekučné spory

od Jana Mazáková z vydavateľstva IURIS LIBRI, s.r.o. 2015 SK jazyk

Exekučné spory

od Jana Mazáková z vydavateľstva IURIS LIBRI, s.r.o. 2015 SK jazyk

Autor: Jana Mazáková
Vydavateľstvo: IURIS LIBRI, s.r.o.
Rok vydania: 2015
Typ tovaru: Pevná väzba
Rozmery: 145x210 mm
Žáner: Ekonomika, právo
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024
29,- €*

Viac o knihe Exekučné spory (Jana Mazáková)

Spory, ktoré vznikajú v rámci núteného vy´konu súdnych a iny´ch rozhodnutí alebo v súvislosti s ním, sú často skutkovo, ale aj právne zložité. Toto poznanie bolo účinny´m podnetom na prípravu a zostavenie vy´beru judikatúry o exekučny´ch sporoch.Cieľom predkladaného vy´beru z judikatúry je kvalifikovane a v istej celistvosti informovať o tom, aky´m spôsobom a aky´mi metódami všeobecné a exekučné súdy vykladajú a uplatňujú hmotné a procesné právo pri rozhodovaní jednotlivy´ch druhov exekučny´ch sporov. Praktické využitie spracovany´ch judikátov predpokladá, že ich používateľsa neobmedzí len na právne vety alebo určité časti toho-ktorého rozhodnutia, ale oboznámi sa aj so skutkovy´m základom, ktory´ viedol k rozhodnutiu vo veci samej alebo len k procesnému vy´sledku. V takomto prípade možno očakávať, že vy´ber judikatúry v tejto publikácii splní účel, na ktory´ bol pripraveny´ a ktory´m je prispieť k predvídateľnosti rozhodovania súdov v exekučny´ch sporoch, v ktory´ch sa nezriedka rozhoduje nielen o osude majetku, ale aj o základny´ch právach a slobodách povinny´ch a oprávneny´ch osôb.Publikácia je určená širokému okruhu odbornej verejnosti.

Spev siren

Exekučné spory (Jana Mazáková)Konkurz, reštrukturalizácia a oddlženie s poznámkami (Jana Mazáková)