Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Dvojí občanství v českém právu

od František Emmert z vydavateľstva C. H. Beck 2014 CS jazyk

Dvojí občanství v českém právu

od František Emmert z vydavateľstva C. H. Beck 2014 CS jazyk

Autor: František Emmert
Vydavateľstvo: C. H. Beck
Rok vydania: 2014
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 144,0x227,0x10,0 mm
Edícia: Právní instituty
Žáner: právo

Viac o knihe Dvojí občanství v českém právu (František Emmert)

Kniha podrobně rozebírá otázku přípustnosti souběžného výkonu cizíhoobčanství vedle českého podle současné české právní úpravy a také podlepředchozích právních úprav, které platily na území českých zemí od vznikuinstitut státního občanství v roce 1811. Hlavním výstupem je okomentovanévymezení hlavních kategorií osob, které i před rokem 2014 mohly mít legálnědvojí občanství: manželky a manželé cizinců, děti ze smíšených rodin, češtíobčané na Slovensku, českoslovenští emigranti, kteří nabyli cizí občanstvív letech 1948 až 1990, část potomků tzv. „neodsunutých“ osob (po roce 1945).Publikace je určena jako pomůcka matrikám a správním úřadům, které seproblematikou českého státního občanství zabývají, advokátům a dalšímna tuto problematiku specializovaným odborníkům. Rovněž studentůmprávnických fakult (zejména oborů ústavního, správního nebo mezinárodníhopráva) a také zájemcům z řad nejširší veřejnosti by měla pomoci k přehlednéorientaci v dynamicky se rozvíjejícím právním institutu, který v posledníchpatnácti letech doznal významných změn.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Dvojí občanství v českém právu (František Emmert)