Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Ostatné

O posledních věcech člověka

od Naděžda Špatenková z vydavateľstva Galén, spol. s r.o. 2014 CS jazyk

Autor: Naděžda Špatenková
Vydavateľstvo: Galén, spol. s r.o.
Rok vydania: 2014
ISBN: 978-80-7492-138-4
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 150,0x210,0x18,0 mm
Žáner: ine

Viac o knihe O posledních věcech člověka (Naděžda Špatenková)

Umírání, smrt, pohřbívání a truchlení představují hluboká lidská témata, která je možné pojímat z různých hledisek. Autoři postihují danou problematiku komplexně: od fáze pre finem přes fázi in finem až po fázi post finem, která zahrnuje péči o mrtvé tělo, pohřební rituály a doprovázení pozůstalých. Publikace terminologicky vymezuje základní thanatologické pojmy, popisuje potřeby umírajících i pozůstalých, a také společenské představy o důstojné i nedůstojné smrti. Je pojednáno o infamii sebevrahů, poradenství pro pozůstalé, pohřebních a smutečních rituálech i o thanatopraktickém zaopatření mrtvého těla. Nejsou opomenuta ani témata dědictví a projektování obřadních síní či hřbitovů. Monografie předkládá argumenty a relevantní informace vztahující se k posledním věcem člověka a umožňuje čtenářům (z řad odborníků i dalších zájemců) nacházet informace, inspiraci a seznamovat se s nejrůznějšími jevy, procesy a principy v oblasti thanatologie, klást si otázky, hledat odpovědi a najít potřebné zkušenosti a doporučení. Snahou autorů je přiblížit odborné i široké veřejnosti témata umírání, smrti, pohřbívání a truchlení, oproštěná od tabuizovaných klišé.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 671,3 kB pdf 22.09.2014

Vila v Taliansku