Knihy beletria Beletria Ostatné romány, poviedky a novely

Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 29.7.2024

Viac o knihe Strach (Jozef Karika)

Mysteriózny triler plný hrôzy.

Vyhorený tridsiatnik sa po rokoch vracia do prímestskej štvrte na úpätí hory ukrývajúcej mrazivé tajomstvo – vo výnimočne studených zimách sa tam strácajú deti. Spolu s bývalou láskou a kamarátmi musí čeliť nielen zlomyseľnej sile, ale aj tieňom vlastnej minulosti. Všetky pády a sklamania, ktoré dovtedy zažil, sú ničím oproti peklu striehnucemu na miestach, kde vyrastal.

Autor bestsellerov Jozef Karika v desivom príbehu s nadprirodzenými prvkami prináša aj citlivé rozprávanie o tom, ako naše životy ovplyvňuje detstvo a všetko, čo sme ako deti zažili.

Ukážka z knihy:

Dvere rodičovského bytu sa otvorili poľahky, akoby vkročiť na územie, odkiaľ som celé detstvo túžil uniknúť, nebolo nič ťažké. Parkety v chodbe zapraskali - aj teraz, po rokoch, som si ten zvuk pamätal. Prihováral sa mi každodenne, až kým som v osemnástich neodišiel na internát. Odvtedy som sem chodieval zriedkavo, iba keď to bolo nevyhnutné, napríklad na matkin pohreb. Ani vtedy som sa však dlho nezdržal - len čo sme sa vrátili z karu, otec zapol televízor, chrúmal cibuľu a všetku pozornosť venoval akejsi vedomostnej súťaži. Poplakal si až v noci, keď si bol istý, že už spím. Zavrel sa v kúpeľni, najprv len posmrkával, no vzápätí sa potichu rozvzlykal. (Dával si pozor, aby som nič nezačul, to bolo preňho hlavné.)

Ani som sa nevyzul, v predsieni som položil cestovnú tašku na dlážku, rýchlo som prešiel cez kuchyňu a otvoril okno. V nevetranom byte sa vznášal cibuľový zápach. Neznášal som ho, premkla ma obava, že príšerným smradom napáchli aj múry. Našťastie stačila chvíľa a mrazivý vzduch voňajúci snehom a blízkym lesom zvíťazil nad zatuchlinou. Len čo zmizol pach prekliatej cibule, pookrial som.

4,0 z 5 (4x)

Ján Š. overený používateľ 03. február 2020
Veľmi slabé
Lenka neoverený používateľ 18. júl 2019
Ďalšia výborná kniha s prekvapivým záverom. Mám rada keď sú v príbehoch zvraty a človek nevie čo má čakať na konci :D Určite odporúčam prečítať. Karikov štýl sa mi páči.
Peter H. overený používateľ 04. september 2018
Príbeh zaujívavý, ale tie scény! Mal som zimomriavky, presne tak som si to predstavoval. Príjemne desivé.
Alena G. overený používateľ 22. november 2018
Svetlo v plameni