Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Ekonómia, ekonomika

Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 155x230 mm
Žáner: ekonómia, management, personalistika

Viac o knihe Účetnictví přeměn obchodních korporací (Jaroslav Sedláček)

Cílem publikace je seznámit studenty s problematikou majetkových a kapitálových akvizicí, integrace a transformace obchodních korporací a konsolidace z pohledu účetního zpracování. Teoretickým základem pro řešení transformací (business combinations) a konsolidací obchodních korporací jsou vklady do vlastního kapitálu obchodních korporací (finanční investice), o nichž je pojednáno v úvodní kapitole. V dalších částech jsou pak objasněny metody akvizicí majetku a kapitálu, fúzí, insolvenčního řízení a likvidace a konsolidací. Vedle základních principů a postupů účtování o uvedených transakcích je věnována pozornost i otázkám obchodního a daňového práva. Publikace představuje základní studijní literaturu ke kurzu Finanční účetnictví 3 v oboru Finance na Ekonomicko- správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Lze ji však doporučit i pracovníkům hospodářské praxe, kteří se přímo zabývají účetnictvím, nebo širokému okruhu uživatelů účetních informací, působících zejména ve sféře finančního managementu.

Oflajner

Účetnictví přeměn obchodních korporací (Jaroslav Sedláček)Daňová evidence podnikatelů 2006 (Jaroslav Sedláček)