Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Bezdôvodné obohatenie

od Lucia Budinská z vydavateľstva IURIS LIBRI, s.r.o. 2014 SK jazyk

Bezdôvodné obohatenie

od Lucia Budinská z vydavateľstva IURIS LIBRI, s.r.o. 2014 SK jazyk

Autor: Lucia Budinská
Vydavateľstvo: IURIS LIBRI, s.r.o.
Rok vydania: 2014
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Ekonomika, právo
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Bezdôvodné obohatenie (Lucia Budinská)

Vydavateľstvo IURIS LIBRI Vám prináša ďalšiu publikáciu z edície Judikatúra. Publikácia predstavuje prvú samostatnú ucelenú zbierku judikatúry týkajúcu sa inštitútu bezdôvodného obohatenia v Slovenskej republike a zahŕňa rozhodnutia tak slovenských, ako aj českých súdov. Rozhodnutia českých súdov boli preložené do slovenského jazyka a vhodne upravené tak, aby čitateľ dostal do ruky ucelený systém, ktorý mu poskytne prehľad o rozhodovacej praxi súdov v Slovenskej republike aj v susednej Českej republike. Jednotlivé právne vety sú v publikácii často doplnené odôvodnením, ktoré je buď uvedené v celosti, alebo je vhodne skrátené a upravené tak, aby čitateľovi poskytovalo základný prehľad o obsahu rozhodnutia.Z praktického hľadiska je publikácia je rozdelená do piatich častí tak, že čiastočne kopíruje systematiku zákona. Prvá časť je venovaná vymedzeniu pojmu bezdôvodné obohatenie, základným východiskám a definíciám, druhá časť sa zaoberá jednotlivými skutkovými podstatami bezdôvodného obohatenia tak, ako sú vymedzené v zákone. Tretia časť obsahuje rozhodnutia súdov vo veci vydania bezdôvodného obohatenia, na ktorú nadväzuje štvrtá časť, ktorá sa týka premlčania pri bezdôvodnom obohatení. Posledná, piata časť, je venovaná procesným súvislostiam, a to vecnej legitimácii, úvahám súdov, náležitostiam žaloby a pod. Publikácia je určená širokému okruhu odbornej aj laickej verejnosti a je len na konkrétnom čitateľovi, ktorý z právnych názorov si osvojí.Pevne veríme, že predkladaná publikácia bude pre jej čitateľov cenným prínosom a radi po nej siahnu aj opakovane.

Bezdôvodné obohatenie (Lucia Budinská)