Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Sebazdokonaľovanie

Rozmery: 125x200 mm
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5

Viac o knihe Dávid a Goliáš (Malcolm Gladwell)

Pred tritisíc rokmi na bojisku v starej Palestíne mladý pastier skosil mocného bojovníka obyčajným kameňom vystreleným z praku. Odvtedy sú ich mená Dávid a Goliáš synonymom boja medzi zdanlivo slabšími a obrami. Dávidovo víťazstvo bolo nepravdepodobné a zázračné. Nemal vyhrať.Alebo vari áno?V Dávidovi a Goliášovi Malcolm Gladwell spochybňuje naše nazeranie na prekážky a znevýhodnenia, ponúka nové chápanie toho, čo znamená byť diskriminovaný, vyrovnať sa s postihnutím, stratiť rodiča, prípadne navštevovať priemernú školu či trpieť akýmkoľvek iným druhom zdanlivej nepriazne osudu.Gladwell začína skutočným príbehom o tom, čo sa vtedy dávno vlastne stalo medzi obrom a mladým pastierom. V podobnom tóne potom rozoberá nepokoje v Severnom Írsku, mentalitu výskumníkov v oblasti rakoviny a vodcov hnutia za občianske práva, vraždu a vysokú cenu odplaty či dynamiku úspešných a neúspešných školských tried. Dokazuje, že všeličo, čo je krásne a čo si ľudia nesmierne vážia, vzniká z toho, čo sa najprv javí ako životné útrapy a krivdy.Z anglického originálu David and Goliath (Little, Brownand Company, New York 2013) preložila Zora Ličková.

Oflajner
Spev siren

Dávid a Goliáš (Malcolm Gladwell)