Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Pracovní cesty ve školství v labyrintu paragrafů

od Martina Thumsová z vydavateľstva Wolters Kluwer 2014 CS jazyk

Pracovní cesty ve školství v labyrintu paragrafů

od Martina Thumsová z vydavateľstva Wolters Kluwer 2014 CS jazyk

Autor: Martina Thumsová
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer
Rok vydania: 2014
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 159,0x234,0x6,0 mm
Žáner: právo
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Pracovní cesty ve školství v labyrintu paragrafů (Martina Thumsová)

Pracovní cesty ve škole jsou nedílnou součástí její činnosti, působení na žáky, jsou velmi častým prvkem ve vzdělávání, neboť spojení teorie s praktickým životem je pro žáky jedno z nejdůležitějších.Ne vždy k problematice pracovních cest přistupují školy správně v intencích zákoníku práce. Pracovní cesty jsou poměrně složitou záležitostí. Každoročně se mění v návaznosti na provádějící vyhlášky. Proniknout do spletitých paragrafů trvá i několik měsíců. Často nevíme, co si máme pod jejich zněním představit, někdy setrváváme i v chybě s nejlepším vědomím, že záležitost řešíme dobře. Naše právo je založeno na výkladu, a to bývá oříšek. Ne nadarmo se říká: kolik právníků, tolik názorů. Pro organizace, které řeší cestovní náhrady již rutinním způsobem, znamená každoroční úprava jen změnu ve výpočtech. Vcelku neshledávají na věci komplikace. Každá pracovní cesta musí znamenat přesné určení podmínek, za nichž bude uskutečněna. Zde je odpovědnost na vedoucím pracovníkovi.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Pracovní cesty ve školství v labyrintu paragrafů (Martina Thumsová)Pracovní právo v kontextu občanského práva (Martina Thumsová)