Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Teoretické problémy pracovného práva

od Helena Barancová z vydavateľstva Aleš Čeněk 2014 SK jazyk

Teoretické problémy pracovného práva

od Helena Barancová z vydavateľstva Aleš Čeněk 2014 SK jazyk

Autor: Helena Barancová
Vydavateľstvo: Aleš Čeněk
Rok vydania: 2014
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 155x230 mm
Žáner: právo

Viac o knihe Teoretické problémy pracovného práva (Helena Barancová)

Predkladáme širokej čitateľskej verejnosti dielo, predmetom ktorého sú základné teoretické otázky pracovného práva. Skúsenosti z ostatných rokov ukazujú, že pri mnohých čiastkových legislatívnych zmenách pracovnoprávnych predpisov odchýlenie sa od základných funkcií pracovného práva má závažné sociálnoprávne dôsledky nielen pre účastníkov pracovnoprávnych vzťahov, ale aj pre ďalší rozvoj pracovného práva. Nedodržanie potrebných teoretických a vecných väzieb medzi jednotlivými pracovnoprávnymi inštitútmi spôsobuje tiež nemalé negatívne dôsledky. Kladie následne podstatne náročnejšie požiadavky na právny výklad, na dobrú a ľahkú orientáciu v práve pri riešení konkrétnych problémov v praxi a vedie v konečnom dôsledku k zníženiu právnej istoty účastníkov pracovnoprávnych vzťahov. Preto teoretické aspekty príslušných pracovnoprávnych inštitútov majú veľký význam nielen pre ich správnu interpretáciu v praxi a tým aj dodržiavanie zákonnosti v oblasti pracovnoprávnych vzťahov, ale aj pre ďalšie smerovanie normotvorby v oblasti pracovného práva. Dielo adresujeme nielen predstaviteľom pracovnoprávnej teórie, ale aj advokátom, sudcom, predstaviteľom iných justičných povolaní, zástupcom odborových orgánov a študentom právnických fakúlt. Predpokladáme, že pozitívne usmerní aj ďalšie smerovanie pracovnoprávnej normotvorby v Slovenskej republike.

Oflajner
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Teoretické problémy pracovného práva (Helena Barancová)