Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Stavebné a pozemkové právo

Judikatúra vo veciach podielového spoluvlastníctva

od Edmund Horváth z vydavateľstva Iura Edition 2014 SK jazyk

Judikatúra vo veciach podielového spoluvlastníctva

od Edmund Horváth z vydavateľstva Iura Edition 2014 SK jazyk

Autor: Edmund Horváth
Vydavateľstvo: Iura Edition
Rok vydania: 2014
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 150,0x210,0x15,0 mm
Edícia: Prehľad judikatúry
Žáner: ekonómia, management, personalistika, právo

Viac o knihe Judikatúra vo veciach podielového spoluvlastníctva (Edmund Horváth)

Druhé prepracované vydanie knihy Judikatúra vo veciach polielového spoluvlastníctva reaguje na zmeny v judikatúre, ku ktorému došlo za uplynulých 5 rokov. Publikácia ponúka ponúka množstvo zaujímavých súdnych rozhodnutí, ktorých závery môžu byť inšpiratívne v každodennej praxi advokáta, vyššieho súdneho úradníka, sudcu alebo notára.

V súdnej praxi sa s inštitútom spoluvlastníctva stretávame pomerne často a judikatúra týkajúca sa spoluvlastníctva je mimoriadne bohatá, čo bolo aj jedným z impulzov pre jej komplexné a prehľadné spracovanie. Do publikácie boli zaradené aj doteraz nepublikované rozhodnutia Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, ako aj nižších súdov a pre slovenskú právnu prax relevantné rozhodnutia českých súdov, pričom z týchto rozhodnutí (okrem „notoricky známych“ právnych viet) autori vybrali aj právne zaujímavé state z ich odôvodnení, ktoré majú zovšeobecňujúcu povahu a ktoré nie sú v tradičnej právnickej literatúre bežne dostupné.

Prehľadný a ojedinelý súbor aktuálnej (nielen v zmysle „novej“, ale aj v zmysle „ešte stále využiteľnej“) judikatúry bude praktickým pomocníkom a napomáha k ďalšiemu zjednocovaniu judikatúry súdov a nadväzne k upevňovaniu elementárneho princípu právnej istoty.

Svetlo v plameni

Judikatúra vo veciach podielového spoluvlastníctva (Edmund Horváth)