Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Závazky a jejich zajištění v novém občanském zákoníku

od Tomáš Tintěra z vydavateľstva Nakladatelství Leges, s.r.o. CS jazyk

Závazky a jejich zajištění v novém občanském zákoníku

od Tomáš Tintěra z vydavateľstva Nakladatelství Leges, s.r.o. CS jazyk

Autor: Tomáš Tintěra
Vydavateľstvo: Nakladatelství Leges, s.r.o.
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 145,0x205,0x0,0 mm
Žáner: právo
ISBN: 978-80-87576-75-5
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 30.7.2024

Viac o knihe Závazky a jejich zajištění v novém občanském zákoníku (Tomáš Tintěra)

Teoreticko-praktická publikace se věnuje vybraným změnám v závazkovém právu v souvislosti s novým občanským zákoníkem účinným od 1. ledna 2014.
Autor přináší nejprve rozbor obecných otázek závazků z právních jednání, jako je pluralita subjektů, uzavírání smluv, změna závazků či jejich zánik, které se zajištěním a utvrzením souvisí. Následuje pohled na jednotlivé způsoby zajištění a utvrzení v novém občanském zákoníku. Pozornost je věnována jistotě, zástavnímu a zadržovacímu právu, ručení, finanční záruce i zajišťovacímu převodu práva. Zařazeny jsou též části týkající se uznání dluhu, smluvní pokuty a závdavku. Příspěvkem k dohodě o srážkách ze mzdy nebo jiných příjmů dílo obohatil Antonín Stanislav.
Monografie se nevyhýbá úvahám nad dosud neřešenými problémy, které nová právní úprava přináší, ani otázce míry použitelnosti dosavadní soudní judikatury k výkladu ustanovení nového občanského zákoníku.
Autor je advokát a vyučující na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.
Knihu využijí praktikující právníci, studenti právnických a ekonomických fakult jako zdroj informací ke studiu závazkového práva a může posloužit i širší veřejnosti, která chce být připravena na největší změny v soukromém právu za posledních dvacet let.

Vila v Taliansku
Kruhy na vode

Závazky a jejich zajištění v novém občanském zákoníku (Tomáš Tintěra)