Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Partnerské vzťahy, rodičovstvo

Jak (pře)žít se stárnoucími rodiči

od Tomáš Novák z vydavateľstva GRADA Publishing, a.s. 2013 CS jazyk

Autor: Tomáš Novák
Vydavateľstvo: GRADA Publishing, a.s.
Rok vydania: 2013
ISBN: 978-80-247-4623-4
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 140,0x210,0x0,0 mm
Žáner: ine

Viac o knihe Jak (pře)žít se stárnoucími rodiči (Tomáš Novák)

Stále větší počet lidí středního věku se ocitá ve složité a leckdy skoro neřešitelné životní situaci naplňování několika těžko slučitelných rolí - pracovat, vychovávat děti a zároveň pečovat o stárnoucí rodiče. Jde o záležitost mimořádně fyzicky i psychicky náročnou, která s sebou mnohdy přináší poruchy v oblasti rodinných vztahů, popřípadě i zdravotní potíže.Autoři - poradenský psycholog a psychiatryně - se snaží jednak poodhalit sociologické a psychologické aspekty tohoto nelehkého životního období, ale především poskytnout praktické rady pečovatelům o seniory, včetně nabídky relaxačních metod, protistresové svépomoci, asertivních komunikačních technik a stručného právního poradenství. Autorská dvojice čerpá z vlastní odborné zkušenosti, ale i ze svých osobních zdrojů. Čtenářům, kteří se snaží plnit tak gigantický úkol, jakým je péče o seniora v rodině, se tak dostává do ruky mimořádně praktická příručka, na níž jistě kromě komplexních informací o dané problematice ocení téměř léčivou snahu o nadhled a odkrývání nečekaných bonusů, které péče o staré rodiče může přinést.

Odvaha k ľudskosti
Kruhy na vode

Jak (pře)žít se stárnoucími rodiči (Tomáš Novák)