Knihy beletria Astrológia, ezoterika a mystika Okultné vedy a mágia

Slavné grimoáry minulosti

od Josef Veselý z vydavateľstva Nakladatelství Vodnář - Vladimír Kvasnička 2008 CS jazyk

Slavné grimoáry minulosti

Autor: Josef Veselý
Vydavateľstvo: Nakladatelství Vodnář - Vladimír Kvasnička
Rok vydania: 2008
Typ tovaru: Pevná väzba
Rozmery: 153x216 mm
Žáner: ine
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 17.7.2024
12,- €*

Viac o knihe Slavné grimoáry minulosti (Josef Veselý)

Grimoáry jsou knihy, které obsahují návody pro čarodějnickou či magickou praxi od předpisů na přípravu preparátů pro léčení přes postupy zhotovování talismanů až po pokyny pro vyvolávání duchů. Grimoáry jsou zajímavou sociologickou a sociálně-psychologickou dokumentací doby, neboť jsou vytvářeny na základě projekce ve své době převládajících lidských potřeb a přání a odrážejí tak charakteristickou mentalitu doby, v níž vznikaly. Tento výbor pojednává o historii a obsahu dvaceti nejzajímavějších grimoárů od nejstarších dob až po dnešek s cílem představit základní díla grimoárové literatury, která je u nás širší veřejnosti prakticky neznámá, a umožnit tak čtenářům orientaci v této opomíjené oblasti písemnictví. Velká část ukázek z magických textů zde vychází česky poprvé. Bohatě ilustrováno z dobových pramenů.

Spev siren

Slavné grimoáry minulosti (Josef Veselý)