Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Zákonník práce. Komentár, 2. vydanie

od Helena Barancová z vydavateľstva C. H. Beck SK 2011 CS jazyk

Zákonník práce. Komentár, 2. vydanie

od Helena Barancová z vydavateľstva C. H. Beck SK 2011 CS jazyk

Autor: Helena Barancová
Vydavateľstvo: C. H. Beck SK
Rok vydania: 2011
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 145x230 mm
Edícia: Komentované zákony
Žáner: ekonómia, management, personalistika, právo

Viac o knihe Zákonník práce. Komentár, 2. vydanie (Helena Barancová)

V novom vydani komentara k Zákonníku práce prináša autorka detailný výklad ku všetkým jeho ustanoveniam. Zákonník práce, ktorý bol prijatý v roku 2001 prešiel medzičasom početnými legislatívnymi zmenami. Časť z nich smerovala k dosiahnutiu vyššej miery kompatibility slovenského pracovného práva s komunitárnym právom. Ďalšie uskutočnené legislatívne zmeny v Zákonníku práce prijaté po roku 2001 si vyžiadali potreby aplikačnej praxe, súvisiace najmä s reštrukturalizáciou podnikov a podnikateľskými aktivitami zamestnávateľov na nadnárodnej úrovni. Predkladaný komentár autorka dopĺňa aj rozsiahlou odbornou právnou literatúrou k jednotlivým ustanoveniam Zákonníka práce, ako aj výkladom širšej škály zákonov.Podrobná právna interpretácia jednotlivých ustanovení Zákonníka práce spolu s komplexnou domácou judikatúrou, doplnenou zahraničnou a európskou judikatúrou, vytvára všetky potrebné predpoklady pre Vašu profesionálnu úspešnosť v povolaní.Pri jeho príprave autorka čerpala aj z rozsiahlej domácej ale aj zahraničnej literatúry. Komentár k Zákonníku práce obsahuje rozsiahlu judikatúru Európskeho súdneho dvora a judikatúru Európskeho súdu pre ľudské práva, bez ktorej sa v najbližšej budúcnosti pri svojej práci nezaobídu najmä súdy Slovenskej republiky, advokáti, ale ani zamestnávatelia a zamestnanci.Komentár k Zákonníku práce je určený širokej odbornej komunite právnických povolaní, najmä advokátom, sudcom, odborným zamestnancom štátnej správy a samosprávy, odborným zamestnancom z oblasti ľudských zdrojov, odborovým funkcionárom i radovým zamestnancom, ale aj študentom právnických fakúlt v Slovenskej republike a ďalších fakúlt v Slovenskej republike, na ktorých sa vyučuje pracovné právo. Tento komentár ponúka:– detailný výklad zákonníka a osobitných súvisiacich zákonov,– judikatúru súdov Slovenskej republiky a Českej republiky,– rozhodnutia ústavných súdov SR a ČR,– judikatúru SDEÚ a ESĽP,– výklad dôležitých nariadení a smerníc EÚ.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 2,04 MB pdf 20.08.2013

Oflajner