Knihy beletria Zákony, predpisy, normy

Zákon o rodine. Komentár

od Bronislava Pavelková z vydavateľstva Vydavatelstvo Matice Slovenskej (Matica Slovenská) 2010 CS jazyk

Zákon o rodine. Komentár

Autor: Bronislava Pavelková
Vydavateľstvo: Vydavatelstvo Matice Slovenskej (Matica Slovenská)
Rok vydania: 2010
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 130x200 mm
Edícia: Komentované zákony
Žáner: ekonómia, management, personalistika, právo

Viac o knihe Zákon o rodine. Komentár (Bronislava Pavelková)

Ide o prvý komentár k slovenskému Zákonu o rodine z beckovej edície obľúbených „sivých komentárov“. Publikácia ponúka podrobný a praktický výklad každého ustanovenia Zákona o rodine vrátane systémových vázieb a súvislostí. Obsahuje samozrejme i relevantnú judikatúru.Komentár je určený širokej odbornej verejnosti, advokátom, sudcom, pracovníkom orgánovsociálnoprávnej ochrany detí, ale môže byť i dôležitou učebnou pomôckou študentovprávnických fakúlt. Publikácia ako prvá obsahuje komentár k novému inštitútu striedavejosobnej starostlivosti obidvoch rodičov o maloleté deti.Komplexnosť a analytický výklad podávaný k jednotlivým ustanoveniam Zákona o rodine jezárukou dlhodobej využiteľnosti tohto komentára. Zárukou kvality sú dlhoročné skúsenostirenomovanej autorky v oblasti rodinného práva. Komentár ponúka v poprivýklade jednotlivých ustanovení zákona i návrhy konkrétnych praktickýchriešení, či názory a stanoviská tam, kde text zákona umožňuje viacerémožné výklady.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 118,7 kB pdf 20.08.2013

Zákon o rodine. Komentár (Bronislava Pavelková)