Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Politika a medzinárodné vzťahy

Rok vydania: 2006
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 146x104 mm
Žáner: ekonómia, management, personalistika, právo

Viac o knihe SVOBODNÉ ZEDNÁŘSTVÍ JAKO POLITICKÉ HNUTÍ SUI GENERIS (Ida Rystonová)

Publikace se zabývá historií svobodného zednářství od jeho kořenů ve středověkých stavebních hutích přes tři století vývoje jako politického hnutí sui generis. Nedémonizuje svobodné zednáře, ale věcně hodnotí jejich podíl na realitě světového vývoje. Podrobně je např. analyzována úloha svobodných zednářů jak při založení Československé republiky po první světové válce, tak i při obnově demokracie po roce 1989. Poprvé u nás také zveřejňuje fakta o svobodném zednářství ve střední a východní Evropě včetně Ruska.Smyslem publikace je poskytnout čtenáři pravdivou a pokud možno úplnou informaci o svobodném zednářství jako o fenoménu, který podstatně ovlivnil moderní dějiny. Snaží se ukázat svobodné zednáře jako skutečné racionalisty, „spiklence dobročinnosti“ a naopak vyvrátit nepravdivé fámy o zednářích jako o esotericích, alchymistech, apod., které jsou stále šířeny nepřáteli tohoto hnutí.

Spev siren

SVOBODNÉ ZEDNÁŘSTVÍ JAKO POLITICKÉ HNUTÍ SUI GENERIS (Ida Rystonová)Kam kráčíš, ČSA? (Ida Rystonová)Stejnokrojové nášivky (Ida Rystonová)