Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Partnerské vzťahy, rodičovstvo

Jak vychovat sebevědomé dítě

od Tomáš Novák z vydavateľstva GRADA Publishing, a.s. 2013 CS jazyk

Autor: Tomáš Novák
Vydavateľstvo: GRADA Publishing, a.s.
Rok vydania: 2013
ISBN: 978-80-247-4522-0
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 140,0x210,0x0,0 mm
Žáner: Rady pro rodiče

Viac o knihe Jak vychovat sebevědomé dítě (Tomáš Novák)

Úspěšný český psycholog se snaží dobrat odpovědi na stále živou otázku rodičů, pedagogů a psychologů: Co lze u dítěte chápat jako zdravé sebevědomí? Hledání odpovědi přirozeně vede k tématu výchovy a jejího vlivu na osobnost dítěte. Jak tedy vychovat přiměřeně sebevědomé dítě, které nepochybuje o své vlastní hodnotě a vládně díky tomu důvěrou v sebe i ve své okolí? Tomáš Novák na příkladech ze své poradenské praxe dokumentuje jak autoritativní, direktivní výchovu, tak ochranitelský, až rozmazlující výchovný styl, plodící na jedné straně úzkostné osobnosti deformované drilem, na druhé straně osobnosti zdánlivě silácké, s uměle nadsazeným sebevědomím. Ačkoliv autor uznává, že žádný výchovný postup neskýtá naprostou záruku úspěchu, přiklání se k trendu tzv. uvolněného rodičovství s nadhledem, podporuje demokratické výchovné postupy, "otužování" samostatností a zdůrazňuje význam kladného přijetí dítěte.

Výhody dyslexie
Spev siren

Jak vychovat sebevědomé dítě (Tomáš Novák)Proč se mnou nemluvíš?! (Tomáš Novák)Plastový obal A5 s cvokom School is cool (Tomáš Novák)