Knihy beletria Beletria Fantasy a Sci-fi

Žáner: Vojny v dejinách
ISBN: 978-80-89594-96-2
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024

Viac o knihe Svetová vojna Z Dejiny svetového konfliktu so zombie (Max Brooks)

New York times bestseller kniha - Svetová vojna Z od autora Maxa Brooksa nám približuje dejiny svetového konfliktu so zombie. Momentálne pricháda do slovenských kín aj jej scifi, katastroficko, akčná, hororová dráma Svetovej vojny Z, kde sa v hlavnej úlohe predstaví Brad Pitt.

Zombie sú ako morová nákaza. Povojnová komisia Organizácie spojených národov, pre ktorú autor pracoval, nemala záujem o osobné rozprávania preživších, hoci o konflikte vypovedali omnoho viacej ako štatistické údaje o miliónoch mŕtvych a nakazených. Preto sa autor Max Brooks rozhodol napísať toto svedectvo. Zombies sú morová nákaza. Premenia ľudí na hnusné ľudské stvory, ktoré požierajú mäso a zdravých ľudí. Nie sú ani mŕtvi ani živí, ale pre nás zdravých ľudí sú rozhodne nebezpeční. Zombies necítia bolesť, nevedia čo je strach , a čo je najdôležitejšie ani nepremýšľajú. Vojna s nimi už skončila. Nevedno odkiaľ sa vírus, či zombies vzali. Napriek tomu, že ľudia zvíťazili, svet je poznačený neskutočným otrasom a stále sa z neho spamätáva. Čo iné by sa dalo čakať keď jedna polovica zeme chcela zjesť tú druhú? Prežili hlavne dôležitý ľudia, ľudia pôsobiaci vo vládach, ľudia, ktorí stoja na čele organizácií ako je OSN, mocní ľudia a tiež pár odolných jedincov, ktorí  sa riadili súborom pravidiel, ktoré im pomohli prejsť najhoršou a najdesivejšou svetovou vojnou v dejinách ľudstva. Po stopách vzniku nákazy sa vydáva bývalý pracovník OSN , ktorého povolali opäť do práce a bol vyslaný aby zistil pravdu. Kto nákazu spôsobil, čo sa zvrtlo a koho obviniť? Všetky tieto otázky ostávajú nezodpovedané. Nie je to jednoduchá práca.  Vydáva sa po stopách na miesto, kde bol prvý krát ohlásený oznam a použité meno „Zombie“ . Vydáva sa do Kórei aj s mladým doktorom, ktorý by mal prísť na to, čo sa vlastne deje. Či ide o vírus a či je možné nájsť na to protilátku. V rôznych krajinách majú proti zombies rôzne opatrenie, v ktorých sa vždy nájdu nejaké štrbiny a zombies opäť začínajú útočiť.  Gary, pracovník OSN si všíma všetko čo sa javí ako nezvyčajné, alebo čo by mu pomohlo pomôcť v odhalení záhady. Príde na to, že zombies nemajú záujem o ľudí, ktorí nie sú zdraví, ale trpia nejakou chorobou. Tí sa pre zombies stávajú ako keby neviditeľný. V laboratóriu WHO sa sám, aby ušiel pred zombie nainfikuje nejakým vírusom aby dokázal, či to funguje alebo nie. A funguje to! Po svete sa začnú rozposielať nie vakcíny ale paradoxne vírusy, ktorými sa ľudia nainfikujú a tým sa stávajú pre zombies nezaujímavými a neviditeľnými...vojna ale stále nekončí..vojna len začína.

4,0 z 5 (1x)

Valéria S. overený používateľ 05. máj 2020
Spev siren

Svetová vojna Z Dejiny svetového konfliktu so zombie (Max Brooks)