Vyžiadať cenovú ponuku
  Učebnice, slovníky Základné školy Etická výchova a občianska náuka

Etická výchova pre 1. ročník ZŠ - Pracovné listy

od E. Ivanová, Ľ. Kopinová, M. Otottová z vydavateľstva SPN-Mladé letá, s.r.o. 2009 SK jazyk

• Etická výchova pre 1. ročník ZŠ - Pracovné listy (E. Ivanová, Ľ. Kopinová, M. Otottová)

Etická výchova pre 1. ročník ZŠ - Pracovné listy

Autor: E. Ivanová, Ľ. Kopinová, M. Otottová
Vydavateľstvo: SPN-Mladé letá, s.r.o.
Rok vydania: 2009
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 210x295 mm
Ročník: 1. ročník
Predmet: Občianska náuka a etická výchova
Škola: Základné školy
Podtitul: Etická výchova pre 1. ročník ZŠ – pracovné listy
Žáner: Náučná literatúra (do 10 r), Jazyky, vzdelanie
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 3.7.2024

Viac o knihe Etická výchova pre 1. ročník ZŠ - Pracovné listy (E. Ivanová, Ľ. Kopinová, M. Otottová)

Autorky v pracovných listoch k etickej výchove predkladajú systém tematických okruhov, ktoré na seba plynulo nadväzujú. Podporujú realizáciu vyučovacieho procesu cez zážitkové učenie a rozvíjajú metódy a formy práce, ktoré sú pre etickú výchovu prioritné. Tým vedú žiakov k sebaúcte, autonómii cítenia a myslenia, osvojovania si sociálnych zručností, potrebných v kontakte s inými ľuďmi a vytváraniu prosociálneho spoločenstva žiakov. Žiaci majú možnosť témy prehlbovať v každom ročníku na inej skúsenostnej a sociálnej úrovni. Práca s témami v pracovných listoch umožňuje žiakom primeraným spôsobom, prirodzene a zmysluplne rozvíjať schopnosť nadviazať kontakt, budovať vzťah, deliť sa s ostatnými o to, ako sa cítia, čo prežívajú, čo od iných očakávajú. Prerozprávaním, prehraním, kreslením, pohybom, vyspievaním – prežitím jednotlivých tém má každý žiak možnosť adekvátne budovať vlastnú sebadôveru a podporovať v spoločenstve jej rast u seba aj u iných. Učebnica obsahuje 32 pracovných listov, ktoré sú spojené v perforovanej väzbe. Tá umožňuje jednoduchú manipuláciu podľa požiadaviek na prácu s konkrétnym pracovným listom. K učebnici je spracovaná metodická príručka, prístupná na webovej stránke vydavateľstva, v ktorej sú zahrnuté aj aktivity k témam obsahu etickej výchovy a metodické poznámky k pracovným listom. Učebnica zodpovedá inovovanému Štátnemu vzdelávaciemu programu a je spracovaná podľa nových vzdelávacích štandardov.
5,0 z 5 (2x)

Ľuba Betáková overený používateľ 03. október 2023