Knihy beletria Beletria Romantika Evitovky

Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 105 x 170 mm
Edícia: Evitovky
Podtitul: Príbeh inšpirovaný osudom, v ktorom nájdete aj svojich predkov
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
Edícia: Evitovky

Viac o knihe Slúžka (Hana Lasicová)

Vydavateľstvo Evitapress nám prináša novú knihu s názvom Slúžka od autorky Hany Lasicovej. Odohráva sa počas rozpadu rakúsko-uhorskej monarchie. V tom období mladé dievčatá nedobrovoľne odchádzali do Viedne. Medzi nimi sa nachádza aj Anka, ktorá nemala ľahký život. Pochádza z nemanželskej rodiny, každý ju odstrkoval a nemala žiadnych kamarátov. Dostane sa do vysokopostavenej viedenskej rodiny, kde začne pracovať ako pomocnica. Jej postavenie v spoločnosti je menejcenné a musí niesť bremeno ťažkej otrockej práce, ktorá jej bola pridelená. Do toho sa zamotá strata domova a úplná bezmocnosť. Tak ako na iné slúžky aj na ňu skúšajú zvodcovia z vyšších kruhov svoje praktiky a sľubujú čokoľvek , len aby si mohli užiť s dievčatami, ktoré túžia po lepšom a bohatšom živote a veľa krát nevedia ustriehnuť svoju naivitu. Od autorky knihy sú v ponuke aj knihy Pravdivý príbeh lži a Diagnóza: rodina.

1,0 z 5 (1x)

Val overený používateľ 02. október 2023
Prvý raz v živote som nedokázala knihu dočítať. Veľmi ma rušil štýl písania.

Ďalšie knihy z edície Evitovky

POVIEDKY o ženách (E. Twardzik, T. Brezinská, M. Budayová, M. Macháčková, T. Hederová)
POVIEDKY o ženách
Evita Twardzik, Ivana Popluhárová, Tatiana Brezinská, Marika Budayová, Monika Macháčková a Petra Hederová patria k najobľúbenejším autorkám edície Evitovky. A o čom by tieto dámy písali lepšie a zasvätenejšie, ako o vzťahoch a o láske. Nie, nečakajte žiadne sladké romániky. Krátke príbehy rozprávajú o tom, ako stretnúť lásku, keď ju...