Učebnice, slovníky Cudzí jazyk Anglický jazyk Explorers First Explorers 2

First Explorers 2 Teacher's Book

od Covill, Ch. - Charrington, M. - Shipton, P. z vydavateľstva Oxford University Press 2012

First Explorers 2 Teacher's Book

Autor: Covill, Ch. - Charrington, M. - Shipton, P.
Vydavateľstvo: Oxford University Press
Rok vydania: 2012
EAN: 9780194027090
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024
Kúpou tohto produktu získate 0,96 bodov

Viac o knihe First Explorers 2 Teacher's Book (Covill, Ch. - Charrington, M. - Shipton, P.)

A new six-level course that brings real-world English into the classroom. • Carefully structured grammar presentation ensures students become confident with new language. ■ Rich DVD content offers a unique opportunity to see the real world in action and the language studied in use. • Unique CLIL presentation tools help teachers explore different areas of the curriculum. • Exploration of shared values and learning strategies help develop all round education. • Fun ‘Explorer Quests’ at every level encourage review and recycling of vocabulary.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

First Explorers 2 Teacher's Book (Covill, Ch. - Charrington, M. - Shipton, P.)Family and Friends 2nd Edition Level 2 Workbook (International Edition) (Covill, Ch. - Charrington, M. - Shipton, P.)