Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Ostatné

Ticho

od Susan Cainová z vydavateľstva Jan Melvil Publishing, s. r. o. 2013 CS jazyk

Autor: Susan Cainová
Vydavateľstvo: Jan Melvil Publishing, s. r. o.
Rok vydania: 2013
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, matná
Rozmery: 143,0x215,0x0,0 mm
Žáner: Osobný rozvoj
ISBN: 978-80-87270-43-1

Viac o knihe Ticho (Susan Cainová)

Kniha Ticho od autorky Susan Cainovej, s originálnym názvom Quiet: The Power of Introverts in World that can´t stop talking,  vám ponúka zaujímavosti o sile introvertov vo svete, ktorý nikdy neprestáva rozprávať.  Aký človek je vlastne introvert? Človek obracajúci sa do „svojho vnútra“, ktorý sa predovšetkým zameriava na svoj vlastný vnútorný svet akoby v bubline. V jeho svete prevláda fantázia a predstavivosť. Ľudia introverti na povrchu pôsobia ako nespoločenskí, s nulovým záujmom o nadväzovanie sociálnych kontaktov. Bývajú premýšľaví, mlčanliví, snažia sa zachovať si odstup.

Byť introvertom v kultúre, ktorá je spoločenská a extrovertná, môže byť zložité a niekedy až frustrujúce.  Susan Cainová vo svojej knihe Ticho poukazuje na to, že introverti sú nositeľmi výnimočných talentov a schopností, ktoré môžu ponúknuť svetu, a mali by teda byť podporovaní a vítaní. Introverti sú ľudia, ktorí radšej počúvajú než rozprávajú, radšej si čítajú než chodia na večierky, radi tvoria, ale neradi sa prezentujú.  Najradšej by boli, keby mohli pracovať sami a nie v tímoch. Aj keď sú označovaní ako „tí tichší“, v skutočnosti im môžeme byť vďační za množstvo vynikajúcich prínosov: Od Van Goghových Slnečníc po vynález osobného počítača. Kniha Ticho vyšla začiatkom roku 2012 a podľa vrelého prijatia kritikov sa okamžite stala svetovým bestsellerom, preloženým do viac ako 30 jazykov. Kniha Ticho nie je určená len pre introvertov, ale takisto by si ju mohol prečítať každý extrovert, ktorý by tým pochopil utiahnutú dušu introverta a možno by sa potom spoločnosti introvertov a extrovertov žilo ľahšie.

-          Kde a ako má pre introverta zmysel sa vo svojom prejave inšpirovať extrovertom

-          Prečo introverti vo vedúcich rolách bývajú úspešní, v čom tkvie ich sila a zručnosti

-          Ako sa lepšie vysporiadať s rozdielmi medzi introvertami a extreovartami na pracovisku

-          Ako riešiť rodinné nezhody medzi partnermi spôsobené „nesúladom pováh“

-          Ako podporiť introvertné deti a čo by pre ne naopak mohlo byť nebezpečné

Koľko introvertov naozaj poznáte? Odpoveď vás možno prekvapí. Žijeme v spoločnosti, ktorá nás vychováva k tímovej práci a zdá sa, že je v nej všetko nastavené tak, aby to vyhovovalo extrovertom.  Autorka Susan Cainová sa napísaním tejto knihy stala hovorkyňou introvertov.  Tento dôkladný, prekvapivý text o tichej sile introvertov sa veľmi rýchlo stal bestsellerom a jeho autorka celebritou.  Paradoxom je, že sama Susan Cainová o sebe prehlasuje, že je introvert.

„Autorka v knihe ponúka množstvo užitočných rád učiteľom a rodičom introvertov.  Kniha Ticho, by mala zaujať každého, komu záleží na tom, ako ľudia myslia, pracujú a vychádzajú s druhými. Tiež tých, ktorí premýšľajú o pohnútkach jednania s kolegami z vedľajšej kancelárie. Mala by to byť povinná literatúra pre introvertov, alebo ich rodičov, ktorí si potrebujú zdvihnúť sebavedomie“.   – FORTUNE

Ticho (Susan Cainová)