Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Ostatné

Smluvní pokuta v teorii a praxi

od Tomáš Tintěra z vydavateľstva Nakladatelství Leges, s.r.o. CS jazyk

Smluvní pokuta v teorii a praxi

od Tomáš Tintěra z vydavateľstva Nakladatelství Leges, s.r.o. CS jazyk

Autor: Tomáš Tintěra
Vydavateľstvo: Nakladatelství Leges, s.r.o.
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 145x205 mm
Edícia: Teoretik
Žáner: Ekonomika, právo
ISBN: 978-80-87576-27-4

Viac o knihe Smluvní pokuta v teorii a praxi (Tomáš Tintěra)

Publikace přináší ucelený praktický pohled na jedno z nejčastějších ujednání obsažených ve smlouvách. Nepříliš rozsáhlá právní úprava smluvní pokuty vytváří celou řadu problematických otázek. Výklad vychází z dosavadního občanského a obchodního zákoníku, zároveň však již pojednává o smluvní pokutě i dalších souvislostech a změnách, které přináší nový občanský zákoník účinný od 1. ledna 2014.Autor zpracovává a komentuje četnou a neustále se vyvíjející soudní judikaturu. Nevyhýbá se ani některým dosud nevyřešeným teoretickým i praktickým otázkám. Soustředí se také na procesní souvislosti při obraně a vymáhání smluvních pokut včetně insolvenčního řízení, a na zvláštnosti smluvních pokut v nájemních a spotřebitelských smlouvách.Kniha je doplněna vzory smluvních ujednání a procesních podání.

Publikace je určena nejen praktikujícím právníkům, ale všem, kdo se v praxi se smluvní pokutou a zajištěním či utvrzením závazků setkávají, včetně studentů právnických a ekonomických fakult.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 235,8 kB pdf 27.08.2013

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy