Učebnice, slovníky Základné školy RAABE - Školský poradca

Vzdelávanie detí s poruchami učenia a pozornosti

od Miriam Laušová, Eva Zbudilová z vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.

Vzdelávanie detí s poruchami učenia a pozornosti

Autor: Miriam Laušová, Eva Zbudilová
Vydavateľstvo: Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.
Typ tovaru: lístkovnica
Škola: Základné školy
Naša cena 65,- €

Viac o knihe Vzdelávanie detí s poruchami učenia a pozornosti (Miriam Laušová, Eva Zbudilová)

Vzdelávanie detí s poruchami učenia a pozornosti je jedinečná publikácia, venovaná učiteľkám na 1. stupni základných škôl ako odborná pomoc a bohatý zdroj inšpirácie na prácu s deťmi  s poruchami učenia.

V súčasnosti má každý druhý žiak so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami diagnostikovanú dyslexiu, dysgrafiu, dyskalkúliu či inú poruchu učenia. Preto je základnou filozofiou tejto publikácie vnímanie špecifických vývinových porúch učenia ako jedného z druhov naručenej komunikačnej schopnosti.

Výhody publikácie:

·         Užitočné informácie v jednoduchom jazyku o poruchách učenia, pozornosti a hyperaktivite.

·         Pestrá paleta ilustrovaných pracovných listov rozdelená podľa špecifických porúch učenia (každý pracovný list označený stupňom náročnosti).

·         Osvedčené návody a postupy, ako správne pracovať s deťmi s poruchami učenia, ktoré sú integrované v bežnej triede.

·         Odpovede odborníkov a možnosti riešenia konkrétnych problémov z učiteľskej praxe.

·         Pracovné listy využiteľné aj na hodinách cudzích jazykov (anglický a nemecký jazyk).

Kapitoly publikácie:

• Narušená komunikačná schopnosť
  • Dyslexia
  • Dysortografia
  • Dysgrafia
  • Dyskalkúlia
  • Porucha pozornosti a hyperaktivita
  • Problémy z praxe a ich riešenia

Po kúpe „základného diela“ sa stanete účastníkom pravidelného aktualizačného servisu na obdobie 12 mesiacov. Aktualizácia obsahuje približne 115 strán, cena jednej strany je 0,32 – 0,46 EUR.

Základné dielo nie je možné zakúpiť bez aktualizácií!

ODPORÚČACIA DOLOŽKA:
Ministerstvo školstva Slovenskej republiky odporučilo dňa 26. septembra 2008 pod číslom CD–2008–16763/36514–1:914 vydanie publikácie Vzdelávanie detí s poruchami učenia a pozornosti ako metodickú príručku pre pedagógov prvého stupňa ZŠ, pedagógov špeciálnych škôl a odborných zamestnancov školských zariadení výchovného poradenstva a prevencie.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Vzdelávanie detí s poruchami učenia a pozornosti (Miriam Laušová, Eva Zbudilová)Think Level 5 Class Audio CDs (3) (Miriam Laušová, Eva Zbudilová)