Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl

od Nataša Randlová; Romana Kaletová; Daša Aradská z vydavateľstva Wolters Kluwer ČR, a.s. 2011 CS jazyk

50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl

Autor: Nataša Randlová; Romana Kaletová; Daša Aradská
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer ČR, a.s.
Rok vydania: 2011
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 210x275 mm
Žáner: ekonómia, management, personalistika
ISBN: 978-80-7357-708-7

Viac o knihe 50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl (Nataša Randlová; Romana Kaletová; Daša Aradská)

Tato publikace vznikla jako již druhý soubor odpovědí na dotazy zaměstnanců i zaměstnavatelů, zasílané do internetové pracovněprávní poradny serveru Novinky.cz. Vybráno bylo stejně jako v předchozím vydání této publikace 50 otázek, které se v advokátní praxi v oboru pracovního práva nejčastěji vyskytují.

Záměrem této publikace je poskytnout praktické odpovědi na nejobvyklejší pracovněprávní dotazy v uspořádané formě, od vzniku po skončení pracovního poměru, od diskriminace po náhradu škody. Dotýká se nejen pracovního práva v úzkém pojetí, ale i souvisejících odvětví zaměstnanosti, práva sociálního zabezpečení či ochrany osobních údajů. Na závěr je doplněn seznam praktických internetových stránek a kontaktů na informační linky, kde lze najít pomoc či se o určité problematice dozvědět více.

Kniha je určena zejména všem zaměstnancům pro lepší orientaci v jejich pracovněprávních vztazích, jakož i zaměstnavatelům a personalistům jako soubor rad jak v pracovním právu postupovat při respektování práv zaměstnanců. Dobře využitelná bude jistě pro advokáty a další právníky, kteří se na pracovní právo nespecializují, i pro studenty právnických fakult, popřípadě studenty andragogiky a personálního řízení jako srozumitelný úvod do studia pracovního práva.

V poznámkách k jednotlivým odpovědím byla zohledněna i připravovaná věcná novela zákoníku práce, která by měla nabýt účinnosti 1. ledna 2012.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 614,4 kB pdf 27.08.2013

Oflajner